REKLAMA
REKLAMA

Mangia bierze odpowiedzialność za porażkę

dodał: Krzysztof Kuźmicz  |  źródło: Football Italia  |  11.09.2012 11:37
Reprezentacja Włoch do lat 21 przegrała wczoraj z Irlandią 2:4, mimo iż rywale kończyli mecz w dziewiątkę. Pełną odpowiedzialność za ten wynik wziął na siebie trener Devis Mangia.

- Po takim występie można winić tylko jedną osobę. Takie mecze pokazują błędy popełnione na poziomie taktycznym i mentalnym – mówił po porażce szkoleniowiec młodzieżowej kadry. – To ja jestem tą osobą, odpowiedzialność za to spoczywa na mnie. Teraz, jeśli będziemy potrafili odpowiednio przeanalizować tę sytuację, wtedy może ona być użyteczna w przyszłości.

Mimo porażki młodzi Włosi wywalczyli awans do finałów Mistrzostw Europy. Wartym odnotowania jest jednak fakt, że była to pierwsza przegrana kadry do lat 21 na swoim boisku od dziesięciu lat. Przy okazji było to także pierwsze spotkanie od 1942 roku, w którym młodzieżowa kadra Włoch straciła na swoim terenie aż cztery gole.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

dalmare | 11.09.2012 14:25

Niezrozumiała  dla  mnie  ta  porażka.
Luca  Marrone  ustawiony  w  pomocy,  nie  w  środku  obrony  jak  jest  przestawiany  w  Juve,  dobrze  zdał  egzamin.  Tyle.
A  tak  potrzebne  są  nowe  siły  dla  Nazionale.

wojojuve | 11.09.2012 16:35

Marrone gra zdecydowanie lepiej w pomocy niż w obronie, a to, że w Juve go przestawiają jest spowodowane zbyt dużą konkurencją na środku boiska.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy