El. MŚ: Pewna wygrana Niemców

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  07.09.2012 22:38
Reprezentacja Niemiec od pewnego zwycięstwa rozpoczęła eliminacje Mistrzostw Świata, które w 2014 roku odbędą się w Brazylii. Kadra Joachima Löwa pokonała w Hanowerze na AWD-Arenie Wyspy Owcze 3:0. Dwie bramki w drugiej połowie zdobył Mesut Özil.

Niemcy pierwszy mecz w eliminacjach Mistrzostw Świata rozpoczęli bez kontuzjowanego Marcela Schmelzera, który wypadł z kadry tuż przed spotkaniem. W jedenastce znalazł się natomiast Mario Götze, który ostatnio nie miał pewnego miejsca w składzie Borussii Dortmund. Jedynym defensywnym pomocnikiem był Sami Khedira.

Półfinaliści Euro 2012 całkowicie kontrolowali przebieg gry i choć stworzyli w pierwszej połowie sporo bramkowych sytuacji, to wykorzystali tylko jedną. W 28 minucie Mats Hummels zagrał do Götzego, a pomocnik BVB po minięciu aż pięciu przeciwników strzałem z 14 metrów w róg bramki pokonał bramkarza gości. Później dobre szanse na podwyższenie wyniku zmarnowali Miro Klose i Thomas Müller, którzy strzelali ponad bramką.

Nie udało się wykończyć ataku pozycyjnego, ale dziesięć minut po zmianie stron Niemcy wykorzystali jeden z nielicznych kontrataków. Ze skrzydła piłkę na środek pola karnego wrzucił Müller, a stamtąd płaskim strzałem z powietrza na 2:0 podwyższył Mesut Özil.

Pomocnik Realu Madryt w 72 minucie zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Po podaniu w pole karne Marco Reusa Özil strzałem w środek bramki pokonał golkipera Wysp Owczych, choć ten był bliski dobrej interwencji, bo piłka po strzale Niemca przeszła mu po ręce. Zespół Joachima Löwa spokojnie dograł to spotkanie do końca, będąc pewnym trzypunktowej zdobyczy na początek zmagań w grupie C eliminacji MŚ. W kolejnym spotkaniu trzecia drużyna poprzedniego mundialu zmierzy się z Austrią.

Niemcy – Wyspy Owcze 3:0 (1:0)