Getafe remisuje w La Corunii

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.09.2012 21:55
Piłkarze Deportivo La Coruna bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Getafe. Ostatecznie beniaminek zremisował jednak z rywalem z przedmieść Madrytu 1:1.

Zawodnicy Deportivo rozpoczęli to spotkanie od zdecydowanych ataków na bramkę przeciwnika. Już sześć minut po pierwszym gwizdku arbitra przyniosło to efekt w postaci bramki. Po podaniu Pizziego na strzał zdecydował się Riki i pokonał bramkarza rywali. Getafe starało się wyrównać, ale kolejne ataki skutecznie uniemożliwiała obrona gospodarzy, raz po raz łapiąc napastników Getafe na spalone.

W 17. minucie goście oddali pierwszy celny strzał w tym pojedynku, ale Aranzubia skutecznie obronił uderzenie Colungi. Po chwili na bramkę gospodarzy strzelał także Leon, ale golkiper Depor znów był na posterunku. Pod koniec drugiego kwadransa gry goście byli już jednak skuteczni. Po dograniu Colungi do siatki trafił Abdel Barrada. Deportivo próbowało odpowiedzieć na bramkę rywali, lecz golkiper gości obronił uderzenia Rikiego i Gamy. W światło bramki nie trafił natomiast Pizzi, a w samej końcówce po ataku Getafe spudłował jeszcze Alexis i do przerwy oba zespoły remisowały 1:1.

Dwie minuty po wznowieniu gry golkipera gospodarzy mógł pokonać Xavi Torres, lecz po szybkiej kontrze uderzył niecelnie. W 52. minucie pod bramką Getafe znalazł się natomiast Camunas, ale jego uderzenie obronił golkiper gości, a dobitka została zablokowana. Pod drugą bramką okazję na gola próbował zamienić natomiast Leon, ale golkiper gości nie dał się pokonać. Colunga nie trafił za to w światło bramki.

W 73. minucie atak gości próbował wykończyć Barrada, ale tym razem spudłował. W końcówce również to piłkarze z przedmieść Madrytu zagrażali bramce rywali, a Deportivo broniło raczej remisu. Getafe było jednak nieskuteczne, kolejne szanse zmarnowali bowiem Leon i Gavilan. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się więc punktami, Deportivo La Coruna zremisowało z Getafe 1:1.

Deportivo La Coruna - Getafe CF 1:1 (1:1)