Bez bramek w Düsseldorfie

dodał: KMM  |  źródło: fussball.pl  |  01.09.2012 20:21
Fortuna Düsseldorf w pierwszym od 15 lat domowym meczu Bundesligi bezbramkowo zremisowała z Borussią Mönchengladbach. Zawodnicy obu zespołów stworzyli zaledwie parę sytuacji bramkowych. Najbliższy strzelenia gola był Luuk de Jong.

Premierowy mecz w Düsseldorfie po 15 latach nieobecności w Bundeslidze obejrzało „tylko” 30 tysięcy kibiców. Pojemność obiektu została ograniczona za ekscesy, jakich dopuszczono się podczas meczu barażowego z Herthą Berlin. Karę i tak zmniejszono, ponieważ pierwotny wyrok brzmiał „pierwszy mecz bez publiczności”.

Fani miejscowych liczyli na dobry występ swojej drużyny, która w poprzedniej kolejce wywiozła komplet z Augsburga. Na sukces liczyli także kibice Gladbach, które przecież dwa ostatnie spotkania wygrało po 2:1.

I to goście lepiej rozpoczęli mecz. Już w trzeciej minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Fortuny w doskonałej okazji znalazł się Martin Stranzl, jednak Austriak nie trafił do pustej niemal bramki, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Kolejne minuty nie porywały, a piłkarze na następną bramkową czekać kazali aż do 29 minuty. Wtedy to po podaniu Patricka Herrmanna w polu karnym znalazł się Juan Arango, który dośrodkował przed bramkę zewnętrzną częścią lewej stopy. Do strzału znakomicie złożył się Holender Luuk de Jong i wielu pewnie widziało już piłkę w siatce, gdy znakomitą interwencją wykazał się bramkarz Fortuny Fabian Giefer. To była najładniejsza akcja i parada pierwszej połowy, a także całego meczu.

Ładną akcję, ale fatalnie wykończoną przeprowadzili w 67 minucie gospodarze. Po podaniu w pole karne fatalnie skiksował Robbie Kruse, który strzelił z dziesięciu metrów daleko obok słupka. Później po jednym z rzutów rożnych też było groźnie, ale ostatecznie zakończyło się na faulu na bramkarzu i żółtych kartkach zarówno dla ter Stegena, jak i Schahina. Kiepski jak na Bundesligę mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem.

Fortuna Düsseldorf – Borussia Mönchengladbach 0:0