Pierwsza wygrana Celty

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.09.2012 17:54
Celta Vigo zdobyła pierwsze punkty od czasu powrotu do La Liga, pokonując w sobotę przed własną publicznością Osasunę 2:0. Premierowego gola dla zespołu beniaminka zdobył Iago Aspas, a w samej końcówce drugiego dołożył Mario Bermejo.

Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni przystępowali do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym. Więcej szans na odniesienie zwycięstwa dawało się mimo wszystko przyjezdnym, którzy w poprzedniej kolejce byli o krok od sprawienia niespodzianki i pokonania Barcelony.

Jeśli chodzi o pierwszą połowę spotkania, bliżej objęcia prowadzenia byli w niej przyjezdni. Piłka po uderzeniu Joseby Llorente zatrzymała się bowiem na poprzeczce. Optyczną przewagę mieli od samego początku piłkarze Celty, ale udokumentować zdołali ją dopiero po przerwie.

Upragnionego gola dla beniaminka zdobył w 68. minucie Iago Aspas. Piłkarze Osasuny starali się odgryźć i doprowadzić do remisu, ale skrzydła podcięła im ostatecznie czerwona kartka dla Alejandro Arribasa. Gospodarze, grający przewadze, dobili swoich rywali w doliczonym czasie gry, kiedy na 2:0 podwyższył Mario Bermajo.

Celta Vigo - Osasuna Pampeluna 2:0 (0:0)