Zagłębie pokonało Piasta

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.08.2012 19:54
Bez niespodzianki obeszło się w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zagłębie Lubin przed własną publicznością pokonało 2:1 Piasta Gliwice. Dzięki tej wygranej Miedziowi odrobili trzy ujemne punkty, z którymi przystępowali do obecnego sezonu.

Wystaw noty zawodnikom Zagłębia i Piasta >>

Obie drużyny rywalizację w nowym sezonie rozpoczęły od porażek. Beniaminek z Gliwic uległ przed własną publicznością 1:2 Górnikowi Zabrze, natomiast Miedziowi doznali klęski w Szczecinie, przegrywając z tamtejszą porażką 0:4. Do piątkowego meczu oba zespoły przystępowały z nadzieją na rehabilitację.

Pojedynek w Lubinie świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Świetną akcję na prawym skrzydle przeprowadził Szymon Pawłowski, który minął dwóch rywali, a następnie wstrzelił piłkę na piąty metr. Tam źle interweniował Dariusz Trela, który odbił piłkę prosto pod nogi Roberta Jeża. Słowacki napastnik nie miał problemów z trafieniem do siatki.

Piast w kolejnych minutach nie potrafił odpowiedzieć. Ataki drużyny Marcina Brosza były skutecznie rozbijane przez defensywę Zagłębia. Najaktywniejszy w drużynie gości był Tomasz Podgórski, który tuż przed przerwą miał dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców, ale został w ostatniej chwili zablokowany.

Siedem minut po przerwie Zagłębie mogło podwyższyć prowadzenie. W pole karne z piłką wpadł Darvydas Sernas, ale mając przed sobą praktycznie tylko bramkarza rywali, uderzył obok słupka. Na bramkę Piasta próbował również strzelał Pawłowski, ale z podobnym skutkiem.

Tymczsaem w 64. minucie Piast zaskoczył podopiecznych Pavla Hapala. Po ładnej akcji i dośrodkowaniu Damiana Zbozienia z lewej strony boiska, strzałem głową do siatki Zagłębia trafił Ruben Jurado. Radość gości z wyrównującej bramki nie trwała jednak długo.

Zagłębie wróciło na prowadzenie cztery minuty później. Po dośrodkowaniu Pawłowskiego, piłka trafiła do Arkadiusza Woźniaka, który trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku. Młody napastnik Zagłębia popisał się ładnym uderzeniem głową i bramkarz Piasta po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Do końca spotkania Lubinianie kontrolowali wydarzenia na boisku. W ostatnich minutach mieli ułatwione zadanie, bowiem Piast kończył mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Alvaro Jurado w 86. minucie.

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1 (1:0)
1:0 Jeż 7'
1:1 Ruben Jurado 64'
2:1 Woźniak 68'

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '} ORDER BY id ASC' at line 3
SELECT id_zawodnik, imie, nazwisko, przydomek, numer, pozycja, zdjecie, m.minuta_in, m.minuta_out FROM baza_zaw_mecze m, db_pilkarze p WHERE m.id_zawodnik=p.id_pilkarz AND id_mecz=20739 AND id_druzyna={id} ORDER BY id ASC

Oceń zawodników: Zagłębie Lubin vs Piast Gliwice (2:1)

Skład: Zagłębie Lubin

Skład: Piast Gliwice