REKLAMA
REKLAMA

Wściekły Conte: Dyskwalifikacja to absurd!

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: Football Italia  |  23.08.2012 16:30
W środę odrzucone zostało odwołanie Antonio Conte od 10-miesięcznej dyskwalifikacji za domniemaną wiedzę o korupcji. Na czwartkowej konferencji prasowej szkoleniowiec Juventusu nie przebierał w słowach.

- Nadszedł czas aby głośno porozmawiać po wysłuchaniu tego, co wszyscy mieli do powiedzenia w tej sprawie. Do tej pory zachowywałem się zawsze w odpowiedni sposób, mimo niesprawiedliwości jaka mnie dotknęła. Teraz chcę zdementować kilka rzeczy. Nigdy nie brałem udziału w zakładach. Carobbio podawał się za mojego najlepszego przyjaciela i uznano, że jest wiarygodny. Ja natomiast jestem niewiarygodny - powiedział Conte.

- Ugodę uważam za szantaż. Jestem niewinny. To żenujące. Oni zrujnowali moją wiarygodność w szatni. Osoby, które mnie znają, wiedzą jaki jestem. To wszystko jest absurdalne, każdy musi to zrozumieć. Teraz boję się kłócić z jednym z moich własnych piłkarzy. Jeżeli posadzę kogoś na ławce, może się zdarzyć właśnie coś takiego - kontynuował trener Juventusu.

- Wierzą w słowa kogoś, kto sprzedaje mecze od trzech i pół roku, kto jest w stanie sprzedać własną rodzinę. Co mogę zrobić? Mam wszędzie brać ze sobą kamerę, aby rejestrowała każdy mój ruch? Przecież takie rzeczy mogą zdarzyć się każdemu - zakończył zawieszony szkoleniowiec.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 26 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

GrzegorzK | 23.08.2012 16:43

Chyba się troszkę wkurzył :D - Ale racje ma

murarz89 | 23.08.2012 16:50

pewnie za ma racje. skazuja go na caly sezon zawieszenia na podstawie slow jednego goscia a ktorym zaprzeczaja wszyscy pozostali. do tego w drugiej instacji po oczyszczeniu z jednego z dwoch zarzutow niezgloszenia przestepstwa podtrzymuje sie wyrok 10 miesiecy. tez bym sie wkurzyl.

Est | 23.08.2012 16:51

No po prostu cyrk. Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak się na niego uwzieli, bo inaczej tego przecież nie można nazwać. Ciężko będzie Juve przez to 10 miesięcy.

SIRer | 23.08.2012 16:53

A ci co tak zaprzeczają to byli w sądzie i złożyli zeznania? Czy tylko powiedzieli, że nic nie wiedzą?

juventini1989 | 23.08.2012 16:58

Walcz Antonio z tą bandom złodziei ...
Jesteś niewinny i każdy Kibic JUVE o tym wie!!
FORZA JUVE !FORZA ANTEK!!

einhard | 23.08.2012 16:59

SIRer
Byli przesluchiwani, ale ich zeznania nie były brane pod uwagę podczas procesu bo zostały uznane za "mało istotne"

promyk89 | 23.08.2012 17:01

W końcu Antonio powiedział co o tym wszystkim myśli - wg mnie ma rację, ponieważ sprzedawanie meczy, a nie zgłoszenie informacji o tym, że ktoś takowe sprzedaje nie powinno być na takim poziomie - powinna być albo dłuższa kara dla Carobbio, albo zmniejszenie wyroku dla Conte...

Wyidealizowany | 23.08.2012 17:08

Przepraszam za słownictwo, ale włoską piłką rządzi bandad****i !!! Zawiesić Conte bez dowodów? ABSURD!

molek88 | 23.08.2012 17:15

jedynie co mnie pociesza w tym wszystkim  , to , że nawet kibice innych drużyn widzą ten absurd . Ktoś powinien się ostro wziąć za te sądy sportowe. Od kiedy to trzeba udawadniać , że jest się niewinnym? Palazzi może sobie jutro walnąć , że Maldini sprzedawał mecze od 10 lat i co ? ukarzą Maldiniego , bo jak chłopak się wybroni , że tak nie było? Parodia, to już chyba w Afryce mają lepsze sądownictwo :O

Torino | 23.08.2012 17:20

No to może podciąc skrzydła Juventusowi, ale wiele osób w świecie piłki własnie na to liczy. Ale twardym trzeba być i postepować zawsze uczciwie!

molek88 | 23.08.2012 17:24

@Torino: Problem na tym , że Conte postępował uczciwe. Sam fakt , że sąd 2 instancji uniewinnił go z jednego zarzutu, który de facto powinien skrócić mu zawieszenie, ale tak się nie stało. A Carrobio , który ustawiał mecze dostał 3 miechy zawieszenia, to jest patologia dopiero. Więc lepiej ustawiać mecze , niż o nich wiedzieć i nie poinformować prokuratury lub policji.

SIRer | 23.08.2012 17:24

Czyli jeśli mało istotne to powiedzieli, że nic nie wiedzą. A to oznacza, że Conte nie ma obrońcy.

rafal_m | 23.08.2012 17:32

Juventus powinien rozważyć grę w innej lidze. W Ligę 1 przyjeli by Juve z otwartymi rękami. Skoro włoska federacja swoimi działaniami sprawia że liga włoska znaczy coraz mniej. Bez Juve serie a po kilku latach spało by na poziom ligi holenderskiej

molek88 | 23.08.2012 17:32

Nie, powiedzieli , że Conte o niczym nie wiedział. A Prokurator uznał to , że mało ważne.

Sila Spokoju | 23.08.2012 17:40

Dla zainteresowanych -->

http://www.solojuve.com/komentarz e_prasowe/wsciekly_conte_cz_1.php
(usunięcie spacje w linku)

Sila Spokoju | 23.08.2012 17:41

usuńcie*

FAZZI | 23.08.2012 17:48

SIRer
23 piłkarzy Sieny pod przysięgą zaprzeczyło, że Conte o czymkolwiek wiedział. No ale haters gonna hate.

Pawel_INTER | 23.08.2012 18:50

pewnie dlatego że Conte nie budzi sympatii i sędziom nie przypadł

okonJUVE | 23.08.2012 18:54

Ta cala sytuacja z zawieszeniem Conte to jakis *****lo... senny koszmar. Absurdy w tej sprawie sa poprostu bezczelnym i ukartowanym policzkiem wymierzonym w Conte, Juventus i jego kibicow.
Fiat powinien natychmiastowo zaprzestac sponsorowania tych kur... z federacji.

Antonio jestesmy z Toba i zadna ukartowana afera tego nie zmieni. Jestes trenerem Juventusu i nadal nim bedziesz. Zadne szmaty tego nie zmienia.

da_lombardi | 23.08.2012 18:58

niewinnosc Conte ? heh dobre.. to tak samo  jakby powiedziec ,ze Juventus stracil scudetto i zostal zdegradowany do Serie B za darmo
przestancie w koncu uzalac sie nad Juve i Wloska pilka, bo nie wiadomo ile mistrzostw Zebry zdobyly w nieuczciwy sposob. Conte tez gral w Juve w tamtym okresie

Koras1897 | 23.08.2012 19:23

http://tnij.org/rvng

Tutaj jest cała wypowiedź.

rafal_m | 23.08.2012 19:32

da_lombardi - tak samo mogę Ci powiedzieć że nie wiadomo ile paszportów Inter podrobił oprócz paszportu Rocoby

dalmare | 23.08.2012 19:42

Ogólnie  wszyscy  macie  rację,  tylko  drobne  dopowiedzenia :

Carobbio  obciąża  jako  "pentito" (skruszony), to  jest  status  świadka  koronnego,  którego  wiarygodność  urzędowo  uznano,  w  tym  problem,  i  głosy  we  Włoszech  o  potrzebie  reformy.

Mówimy  tu  nie  o  sądzie  powszechnym,  lecz  o  sądzie  sportowym  FIGC,  czyli  dziale  śledczym  i  Komisji  Dyscyplinarnej ,  zwanych  potocznie  "prokuraturą  federalną"  i  "sądem  federalnym",  co  brzmi  myląco.  "Federalny" - tzn  przy  Federacji  FIGC.

Orzeczenia  kar  przez  Komisję  są  uznaniowe,  na  bazie  Kodeksu  Karnego  FIGC.  W  przeciwieństwie  do  Prawa  Powszechnego  nie  ma  w  nim  pojęcia  domniemania  niewinności.

Komisja  nie  wzięła  pod  uwagę  zeznań  piłkarzy  Sieny,  zeznających,  że  Conte  nie  powiedział  w  odprawie  przedmeczowej  "Wynik  jest  ustalony" - ponieważ  (ujął  to  prok.Palazzi)  "w  środowisku  istnieje  omerta'(solidarne  milczenie),  poza  tym  wszyscy  musieliby  przyznać,  że  wiedzieli  i  są  winni "omessa  denuncia" (zaniechanie doniesienia)".

Trudno  tu  w  skrócie  streszczać  zdarzenia  dni  procesu,  jest  mnóstwo  znanego  dzień  po  dniu  materiału - wszystko  odbywa  się  na  oczach  dziennikarzy,  są  relacje  LIVE  ROMA,  minutowe  z  każdego  dnia,  teksty  oskarżeń,  teksty  obrony.

Najsłynniejszymi  chyba (choć  wybór  aż  trudny)  tekstami  prok. Palazziego  są:
"Nie  mamy  tu  czasu  na  to,  takie  rzeczy  to  w  sądach  powszechnych"   (do  adwokata  chcącego  przedstawić  dowody  obrony),  i
"NIE  MÓGŁ  NIE  WIEDZIEĆ"  jako  JEDYNY  i  jak  się  okazało  WYSTARCZAJĄCY  argument  oskarżenia  i  wyroku  10ciu  miesięcy  zawieszenia  dla  Conte  za  mecz  Albinoleffe-Siena.

Carobbio  grożą  nie  jakieś  tam  zawieszenia  sportowe,  a  lata  więzienia,  jest  obiektem  śledztwa  karnego  w  systemie  sądownictwa  powszechnego.
Zeznaje  jako  "pentito"  grając  nie  o  to  czy  będzie  zawieszony  jako  piłkarz,  lecz  o  liczbę  lat  jakie  spędzi  w  więzieniu.
Za  kontakty  z  gangiem  tzw  "cyganów"  finansujących  zakłady  grozi  mu  art.416  kodeksu  karnego :  "udział  w  grupie  przestępczej" - wiele  lat  więzienia.
Stara  się  zmienić  kwalifikację  na  (tylko) "froda  sportiva" (oszustwo  sportowe",  "zmowę  w  szatni",  wplątując  jak  największą  liczbę  sztabu,  zawodników.  Sam  fakt  ustawienia  pierwszego  meczu,  Novara-Siena , tego  odpuszconego  Conte  w  drugiej  instancji,  jest  niepewny.
Nota  bene,  argumenty  obrony  w  tym  wypadku  uznano  dla  Conte - nie  uznano  dla  Alessio,  do  kolekcji  absurdów.

Dwie  pierwsze  instancje  sądownictwa  sportowego  należą  do  FIGC.  Dopiero  trzecia  jest  nie  związana  z  FIGC :  jest  nią  TNAS,  Trybunał  Narodowy  Arbitrażu  Sportowego,  przy  CONI,  Comitato  Olimpico  Nazionale  Italiano.
W  TNAS,  stanie  się  FIGC  taką  samą  równorzędną  stroną  postępowania  jak  strona  odwołująca  się  (czyli  Conte).
Odwołanie  potrwa  30  dni.
Ponad  TNAS  jest  jeszcze  TAS  Trybunał  Arbitrażu  Sportu  (odajże  w  Lozannie).

W  internecie  pozostają  relacje  LIVE  ROMA,  data  dnia(np 03.08.2012)  z  dni  procesu,  teksty  mowy  obrończej  adw.Giulii  Bongiorno,  odpowiedzi  prok. Palazziego  itd.
Osądzonych  w  ten  sposób  jest  mnóstwo  osób,  od  wielu  tygodni - np  uniewinnieni  wreszcie  zostali  Di  Vaio,  Bonucci,  Pepe.

Wczoraj  dziennikarzom  odpowiedział  jeden  z  sędziów  drugiej  instancji  przy  FIGC,  Pier  Sandulli:
"Conte  miał  dużo szczęścia,  za  zaniechanie  denuncji  powinien  był  od  nas  dostać  3  lata  zawieszenia".

Interowiec99 | 23.08.2012 20:03

Ja nie mówię, że Conte nic nie zrobił, bo nikt z nas tego nie wie, ale dowodów nie ma, więc oczywiste jest, że powinien być oczyszczony. Może jest winny, ale muszą być niezbite dowody, a takowych nie ma,

Decos20 | 23.08.2012 21:31

Jeżeli trybunał przy CONI nie ma nic wspólnego z FIGC to liczę na uniewinnienie Conte.

missalissa | 23.08.2012 21:46

A ja tam wierze i wierzyłam w każde słowo Conte. On jest dobrym, pracowitym człowiekiem i nie zasługuje by przechodzić przez to wszystko. Żadna mądra osoba nie wierzyłaby zeznaniom Carobbio. A jeśli ktoś wierzy to najwidoczniej jest niepoinformowany i nie zna przeszłości tego człowieka. Carobbio jest zazdrosny że Conte odnosi sukcesy a on nie.
Ja mam nadzieje że Conte nie odpuści tak łatwo i będzie walczył do upadłego dla siebie, dla Juve i dla wszystkich kibiców. Ja go podziwiam. Naprawde.
Forza Conte! (:goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy