Grad goli w Nijmegen, Ajax gromi

dodał: Maciej Petryszyn  |  źródło: Eredivisie.pl  |  19.08.2012 18:28
Po ubiegłotygodniowym remisie z AZ, piłkarze Ajaksu zanotowali pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. I to jakie - mistrzowie Holandii dosłownie rozgromili całkowicie bezbronne NEC, które stać było tylko na bramkę honorową autorstwa Brama Nuytincka. Cóż jednak znaczy jeden gol, wobec sześciu, które zdobyli dzisiaj podopieczni Franka de Boera.

Strzelanie już w 13. minucie spotkania rozpoczął młody Jody Lukoki, który wykorzystał dogranie Lasse'a Schöne'a. Nie minęło nawet pięć minut, a strzegący bramki NEC Gabor Babos ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem egzekutorem okazał się Christian Eriksen. Czy na tym koniec strzeleckich dokonać AFC? Otóż nie, w pierwszej połowie kibice zebrani dzisiaj na Stadion de Goffert mieli okazję oglądać jeszcze dwie bramki gości. Pierwszą w 20. minucie zdobył Tobias Sana, zaś strzelanie w pierwszej części spotkania 19 minut później zakończył wicekapitan amsterdamczyków Theo Janssen.

Trudno było oczekiwać, by wobec szykującego się pogromu, piłkarze z Nijmegen byli w stanie zrobić cokolwiek więcej, niż tylko walczyć o najniższy wymiar kary. Już 53. minuta pokazała, że niespecjalnie im się to udaje, bo właśnie wtedy na 5:0 podwyższył Siem de Jong. Dziesięć minut później podanie Michela Breuera wykorzystał Bram Nuytinck, który jedyną dzisiaj bramką dla gospodarzy choć trochę uratował honor swojego zespołu. Dzieła zniszczenia na siedem minut przed końcem spotkania dopełnił Sana, który zanotował dzisiaj w sumie dwa trafienia.

Piłkarze Ajaksu pozazdrościli wczoraj rywalom z Eindhoven wysokiej wygranej z Rodą Kerkradę i dzisiaj udowodnili, że na poważnie myślą o obronie krajowego czempionatu. Bramki zdobywało dzisiaj pięciu różnych piłkarzy, co tylko pokazuje jak bardzo amsterdamczycy skupieni są na grze ofensywnej. Dzisiaj przyniosło to efekty.

NEC - Ajax 1:6 (0:4)
0:1 Lukoki 13'
0:2 Eriksen 17'