REKLAMA
REKLAMA

El. LE: Inter vs Hajduk

dodał: MW  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  09.08.2012 08:20
Jedynie formalnością będzie rewanżowe spotkanie Interu z Hajdukiem Split. Jako, że pierwszy mecz w Chorwacji zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu z Mediolanu (3:0), kibice na San Siro nie mogą spodziewać się wielkich emocji.

O tym, że do kolejnej rundy eliminacji Europa League awansują piłkarze Interu wiadomo było na dobrą sprawę przed rozegraniem pierwszego spotkania. Wynik, jakim zakończyła się potyczka w Splicie jednie potwierdził, że oba zespoły dzieli różnica klas. Dzięki trafieniom Wesleya Sneijdera i Yuto Nagatomo Nerazzurri prowadzili do przerwy 2:0, a po zmianie stron trzeciego gola dołożył Philippe Coutinho.

Zważywszy na wynik pierwszego meczu, można przypuszczać, że szkoleniowiec Andrea Stramaccioni pośle do gry wielu rezerwowych. Z powodu gry we wspomnianych eliminacjach Inter rozpoczął przygotowania do sezonu znacznie wcześniej niż reszta zespołów Serie A. Eksploatowanie czołowych zawodników już na początku sierpnia nie ma tym samym większego sensu.

- Wynik wydaje się być bezpieczny, ale oczywiście musimy zachować pełną koncentrację - mówił na konferencji Stramaccioni. Na chwilę obecną wiadomo, że z powodu urazów na boisku nie pojawią się Cristian Chivu i Matias Silvestre.

Bez zmian do czwartkowego meczu podejdą natomiast piłkarze Hajduka, którzy zapowiadają walkę o honorowe zwycięstwo. - Nie łudzimy się, że straty zostaną odrobione. Chcemy jednak zaprezentować się na San Siro z jak najlepszej strony - powiedział trener chorwackiego zespołu, Miso Krsticević.

09.08, godz. 20:45 Inter Mediolan - Hajduk Split

sędzia: Clement Turpin (Francja)

Typ LigaEuropejska.goal.pl: 2:0


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA