REKLAMA
REKLAMA

Socjaliści problemem Ibrahimovicia

dodał: MW  |  źródło: FourFourTwo  |  19.07.2012 12:00
Socjalistyczny rząd Francji odniósł się w wystąpieniu swojej rzeczniczki do głośnego transferu Zlatana Ibrahimovicia. Zawodnik, który przeniósł się do Paris Saint-Germain, ma zarabiać rocznie 14 milionów euro.

Okazuje się, że szwedzki napastnik zostanie dotknięty przez zaplanowaną na końcówkę tego roku reformę podatkową. W przypadku kwot przekraczających milion euro stopa podatkowa ma wynosić aż 75 procent.

- Przypuszczam, że wiele osób jest zszokowanych zarobkami piłkarza, o którym rozmawiamy - powiedziała rzeczniczka rządu, Vallaud-Belkacem, dodając przy tym, iż wspomniana reforma podatkowa nie ominie żadnego milionera pracującego we Francji.

Jak spekulują dziennikarze, Ibrahimović będzie zarabiać wspomniane 14 mln euro, jeśli kwota brutto wyniesie 70, a nawet 80 milionów.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

ICE MAN9 | 19.07.2012 12:34

Ten podatek zniszczy Francuską piłkę klubową, wszyscy będą wyjeżdżać za granice, a do tego podobno też zaszkodzi całej Francji.

kuba_psg | 19.07.2012 13:08

Jeżeli Ibra ma dostawać 14 netto, to Szejkowie zainwestują wielka kasę nie tylko w Serie A, ale też we francuska gospodarkę ;)
Należy jednak powiedzieć, że co prawda te 75% brzmi groźnie, ale na chwilę obecną już mają podatek 45%, czyli też niemało...

kuba_psg | 19.07.2012 13:27

Swoją drogą te podatki naprawdę dotknęłyby głównie ligę francuską, bo bądźmy szczerzy, przeciętny biznesmen zawsze znajdzie sposób żeby pomniejszyć swoje oficjalne dochody, a w najgorszym razie przeniesie się do Monako :D
A Francuzi mają głęboko zakorzenioną tradycję przejmowania majątków - wypędzanie Żydów, bankierów, wraz z konfiskatą ich majątków, żeby po paru latach sprzedać im możliwość powrotu, przejęcie majątku zakonu Templariuszy itd. Widać Francja wraca do swoich dawnych praktyk :)

KrwawyAhmed | 19.07.2012 13:52

takie zmiany doprowadzą do masowej ewakuacji najlepszych piłkarzy z L1, kto będzie chciał tam siedzieć i większość kasy oddawać Francji.. Niestety straci na tym ich liga, która i tak jaka jest każdy widzi. Jedyne PSG kogoś kupuje.

Ginola | 19.07.2012 16:09

Przejęcie majątku zakonu Templariuszy powiadasz ? A Polacy mają głęboko zakorzenioną tradycję oddawania kasy klerowi w pozycji wypiętego tyłka. Co, lepiej ? :) Francja ma problemy z niektórymi środowiskami (nie chcę być posądzony o rasizm) i musi mieć opiekuńcze państwo bo oni sami się sobą nie zaopiekują i trzeba będzie do nich dopłacać. jakoś rodacy z północy Ibry nie narzekają chyba że na dostatek a podatkami są obciążeni od dekad
Zapominacie że we Francji nadal jest swoboda zawarcia umowy i można na wiele sposób zabezpieczyć interesy pana Zlatana, np. gdy nie będzie odpowiednio zadowolony to może odejść za free

Ginola | 19.07.2012 16:15

Żeby nie było: Ibra to piłkarz fenomenalny, unikalna charakterystyka, ale nie popieram działań klubu ani ewentualny tytuł w kraju nie sprawi mi żadnej radości.
To nie jest moje PSG, to już nie prędko nie wróci.
Na pewno nie w erze tych szejków (bo i szejkowie zdarzają się normalni)

Macer22 | 19.07.2012 18:13

No ten podatek może trochę skomplikować sytuacje, ale nie przesadzałbym z drugiej strony. L1 to wciąż bardziej kuźnia młodych talentów gdzie pieniądze bardziej inwestuje się w szkolenie zawodników niż ich sprowadzanie jako już ukształtowanych gwiazd. I jest to urok tej ligi wbrew pozorom, takie jest moje zdanie.

kuba_psg | 19.07.2012 19:01

Ginola
Jak by nie patrzeć, to czasy świetności PSG przypadały na okres, kiedy pojawili się bogaci sponsorzy, a jak Canal + przestał dawać pieniądze, to klub popadł w przeciętność. A mi jest absolutnie obojętne, czy kasę daje Arab czy Canal +. W zasadzie to nawet Arab bardziej pasuje, bo jak sam wiesz, większość kibiców PSG rodowitymi Francuzami nie jest ;)
Jedyne co mnie interesuje, to czy klub jest mądrze zarządzany. Jak dla mnie sprowadzenie tej klasy zawodnika, co Ibra, nawet przy jego zarobkach, to dobry ruch. Natomiast gdyby do Ibry zostali dokupieni np. Kaka i Tevez, to już by była głupota. Ale ja wierze w Leonardo i wątpię w to, że on taką głupotę popełni. Jak na razie jego transfery wyglądają na bardzo przemyślane. Jedyne co mnie naprawdę boli i denerwuje w obecnym PSG, to niesprowadzanie Francuzów (zwłaszcza po wyrzuceniu Kombouare). Ta kolonia Serie A robi się irytująca, a w lidze francuskiej przecież jest co najmniej kilku bardzo ciekawych zawodników.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy