REKLAMA
REKLAMA

Cech o pokoleniowej wymianie, ambicjach i sprawie Terry'ego

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SkySports  |  16.07.2012 12:57
Petr Cech stwierdził, iż ważnym dla Chelsea jest znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy młodością a doświadczeniem w zespole. Golkiper mówi także o ambicjach na przyszły sezon i aferze z udziałem swojego kapitana.

Chelsea pozyskała dotąd dwóch młodych graczy: Edena Hazarda z Lille i Marko Marina z Bremy. Do zespołu dołączył także zakupiony już zimą Kevin De Bruyne.

- To ważne, by zespół miał w swoich szeregach nowych graczy, młodych graczy i doświadczonych graczy - powiedział Cech The Independent - Mam nadzieję, że przejdziemy przez ten sezon z odpowiednim balansem i odniesiemy sukces.

Kolejnym młodym graczem, który jednak miniony sezon, jak i następny spędzi na wypożyczeniu w Atletico Madryt, jest przyszły konkurent Cecha - Thibaut Courtois.

- Wielkie kluby zawsze kupują topowych graczy na wszystkie pozycje, wtedy musisz walczyć o utrzymanie miejsca w składzie. Kiedyś ten moment przyjdzie, ale ja wierzę, że wciąż mam wiele do zaoferowania i postaram się utrzymać moje miejsce przez kolejne cztery lata.

- Przychodząc do Chelsea starałem się wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce, grać najwięcej jak to możliwe, ale nie myślałem, że będę tutaj aż 12 lat. Ten klub jest wielką częścią mojego życia i jestem tam bardzo szczęśliwy.

- Idealnym jest, gdy menedżer utrzymuje pracę przez dłuższy czas, ale czasem jest jak jest. Jeśli masz właściciela, który oczekuje trofeów każdego roku, od czasu do czasu musi on zmienić trenera. W ostatnim sezonie tak się stało i skończyliśmy z dwoma pucharami. Jeśli masz menedżera, który wygrał Ligę Mistrzów i Puchar Anglii, możesz oczekiwać tego samego. To dobre, kiedy piłkarze wiedzą, czego oczekiwać od menedżera. Nie zaczynamy od zera.

Bramkarz wypowiedział się także o aferze z udziałem Johna Terry'ego i Antona Ferdinanda. Kapitan Chelsea był oskarżany przez gracza QPR o wyzwiska na tle rasistowskim podczas meczu pomiędzy dwoma zespołami jesienią minionego roku. Terry został w piątek oczyszczony z zarzutów przez sąd.

- Musimy iść naprzód, zapomnieć o przeszłości i skoncentrować się na przyszłości. To jedyna opcja - powiedział SkySports News.

- Jeśli każdy piłkarz miałby mikrofon, niektórzy ludzie byliby bardzo zdziwieni co można usłyszeć na boisku. Myślę, że futbol zawsze był i będzie taki sam. Jest dużo adrenaliny, dużo radości i dużo frustracji. Nie możesz tego wyrzucić ze sportu. Żyjesz meczem przez 90 minut, skoncentrowany w 100 procentach i chcesz, by wszystko toczyło się po Twojej myśli i czasem frustracja albo szczęście sprawi, że przeklniesz czy coś takiego, ale to jest ok.

(Mateusz Dolniak)


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

QuQ | 16.07.2012 17:43

Żadnego młodego Angola, prawdziwe szkolenie leży i kwiczy, produkują kolejnych rębaków.

Mailman | 16.07.2012 18:44

Taaa, bo taki Borini który właśnie trafił do L\'poolu wcale nie jest wychowankiem Chelsea, czy Sinclar ze Swansea, Bertrand. Szkolenie leży

kubbak92 | 16.07.2012 21:56

QuQ
Akademia jest świetna :) w swoich szeregach ma mnóstwo wielkich talentów tylko problem jest w wprowadzeniu ich do pierwszego dorosłego składu.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy