REKLAMA
REKLAMA

Powolna agonia SPL

dodał: Wo_wit  |  źródło: BBC  |  05.07.2012 22:30
Wczoraj aż dziesięć z dwunastu klubów odrzuciło wniosek nowego właściciela Rangers. Najbardziej utytułowany klub w Szkocji nie zagra w najbliższym sezonie pośród najlepszych zespołów w kraju. Szef Scottish Football Association, Stewadt Regan uważa, że liga znalazła się w niebezpieczeństwie i może ją czekać powolna agonia.

Obawy Regana budzi reakcja kibiców Rangers, gdy nie będą mogli oglądać swojej drużyny w SPL, może to spowodować niepokojące zachowania społeczne.

Nie wiadomo jeszcze w której lidze zagra zespół Charlesa Green’a. Gra 54-krotnych mistrzów Szkocji w lidze niższej niż First Division spowoduje ogromne straty finansowe dla wszystkich klubów w Szkocji.

Jedynym rozwiązaniem według szefa SFA jest zdegradowanie zespołu z Ibrox tylko jedną klasę rozgrywek do First Division League .

- Jeśli Rangersi będą grali w innej lidze niż First Division, spowoduje to straty rzędu 15,7 miliona funtów. Dla większych klubów to połowa rocznego budżetu, dla mniejszych większa część ich dochodów –powiedział Regan BBC.
Niepokoje budzi także fakt atrakcyjności nowej ligi. Wielu komentatorów uważa, rywalizacja w niej stanie się ona nudna przez co przyciągnie mniej kibiców na stadiony.OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Macer22 | 06.07.2012 08:10

A może wykreuje się następca GR? I liga się wyrówna w pozytywnym sensie? Czarny scenariusz prawdopodobniejszy ale... nigdy nic nie wieadomo

polishbhoys.xaa | 14.07.2012 14:09

http://www.youtube.com/watch?v=cwt_ FVu9r_I&feature=player_embeddedgoal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy