Z Liverpoolu do Brighton? Mewy celują w pozyskanie Anglika

Alex Oxlade-Chamberlain
Pressfocus Na zdjęciu: Alex Oxlade-Chamberlain

Brighton stoi przed wyzwaniem zapełnienia pustki po odejściu Leandro Trossarda do Arsenalu. Dziennikarze Daily Mail przekazali, że celem działaczy Mew jest sprowadzenie z Liverpoolu Alexa Oxlade-Chamberlaina.

  • Brighton poszukuje następcy Leandro Trossarda
  • Klub wytypował do tej roli Alexa Oxlade-Chamberlaina
  • Mewy interesuje jedynie transakcja bezgotówkowa

Brighton chce pozyskać zawodnika Liverpoolu za darmo

24 miliony euro zarobiło Brighton na sprzedaży Leandro Trossarda do Arsenalu. Belg był ważnym ogniwem drużyny, dla której w obecnych rozgrywkach zdążył strzelić siedem goli i dołożyć do tego trzy asysty w 18 spotkaniach. Zastąpienie go nie będzie łatwe, jednak konieczne. Po odejściu skrzydłowego w kadrze powstała spora luka. 

Brighton wyznaczyło już kandydata do zastąpienia Trossarda. Wybór padł na Alexa Oxlade-Chamberlaina. Anglik nie może liczyć na stałe miejsce w wyjściowym składzie Liverpoolu. Do tego wraz z końcem sezonu wygaśnie jego kontrakt, który prawdopodobnie nie będzie już przedłużony. Zwiększa to szanse Mew na przekonanie 29-latka do przenosin.

Dziennikarze Daily Mail przekazali, że Brighton interesuje tylko transfer bezgotówkowy. Klub nie zamierza płacić za Anglika, który za kilka miesięcy stanie się wolnym zawodnikiem. Nie wiadomo, jak zapatruje się na to Liverpool. Wydaje się dość prawdopodobne, że The Reds nie będą chcieli, wobec trudnej już i tak sytuacji w drugiej linii, stracić Oxlade-Chamberlaina za darmo. 

Czytaj też: Talent Brighton odniósł się do plotek. Wyraźny sygnał dla pozostałych klubów

Komentarze