Wisła Kraków sięgnie po byłego snajpera Piasta Gliwice?

Piotr Parzyszek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piotr Parzyszek

Wisła Kraków od dłuższego czasu zapowiada transfer nowego napastnika. W mediach przewijało się dotychczas wiele nazwisk, a najnowszy trop prowadzi do Włoch. Piotr Koźmiński informuje, że Biała Gwiazda rozważa ściągnięcie Piotra Parzyszka.

  • Wisła Kraków udanie zaczęła sezon I Ligi. Po pięciu spotkaniach ma 13 punktów na koncie i zasiada na fotelu lidera
  • Krakowski klub od dłuższego czasu rozgląda się za nowym napastnikiem. Dotychczas w mediach przewijały się głównie nazwiska z Hiszpanii
  • Teraz Biała Gwiazda wykazuje zainteresowanie ściągnięciem Piotra Parzyszka, zawodnika Frosinone Calcio

Saga z nowym napastnikiem trwa

Jeszcze w trakcie okresu przygotowawczego Jerzy Brzęczek twierdził, że Wisła Kraków stawia sobie za cel ściągnięcie nowego napastnika. Obecnie Biała Gwiazda ma już za sobą pięć ligowych potyczek sezonu 2022/2023, a w mediach przewijają się coraz to nowsze nazwiska. Dotychczas trop prowadził głównie do Hiszpanii, lecz obecne doniesienia mówią o napastniku z Serie B.

Chodzi o Piotra Parzyszka, który obecnie reprezentuje barwy Frosinone Calcio. W poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w Pogoni Szczecin, natomiast latem wrócił do Włoch. Jego aktualna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Wisła Kraków jest poważnie zainteresowana ściągnięciem napastnika do siebie. W Frosinone niespecjalnie na niego liczą, co pokazuje ubiegła kampania, którą spędził poza zespołem. Teraz może zakończyć się podobnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zaledwie roczny kontrakt.

Nie ulega wątpliwościom, że Parzyszek na poziomie pierwszoligowym byłby ogromnym wzmocnieniem. 28-latek ma na swoim koncie 22 bramki w 101 ekstraklasowych występach, a jego dobra postawa w znaczącym stopniu przyczyniła się do wywalczonego przez Piast Gliwice mistrzostwa w sezonie 2018/2019.

Zobacz również: Góralski opowiada o kontuzji oka. “Gdybym czekał, mógłbym stracić wzrok”

Komentarze