West Ham United gotowy spełnić żądania Napoli

Piotr Zieliński
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

SSC Napoli może mieć tuż przed startem nowego sezonu kłopot, bo wciąż niejasna jest przyszłość Piotra Zielińskiego. Coraz bardziej zainteresowany reprezentantem Polski wydaje się West Ham United. Klub z Serie A rozgląda się natomiast za alternatywami dla polskiego pomocnika.

  • SSC Napoli może tego lata sprzedać Piotra Zielińskiego
  • Sky podaje, że West Ham United jest gotowy wyłożyć 40 milionów euro za Polaka
  • Sternicy Azzurrich jednocześnie rozglądają się za ewentualnymi następcami

Waży się przyszłość Zielińskiego

SSC Napoli ma ambitne plany związane z nową kampanią. Niemniej Azzurri tracą swoich kluczowych piłkarzy. Już wcześniej jasne było, że z klubem pożegna się Lorenzo Insigne. Niedawno światło dzienne ujrzały wieści, że ostatecznie nie udało się osiągnąć porozumienia z Driesem Mertensem. Tymczasem Piotr Zieliński może być kolejnym piłkarzem, który może rozstać się z Napoli.

West Ham United tego lata skoncentrował się na pozyskiwaniu nowych zawodników z Serie A. Dopiął już transfer z udziałem Gianluki Scamakki, wykładając 36 milionów euro plus sześć milionów euro bonusów za reprezentanta Włoch. Na tym jednak ekipa z Londynu nie chce poprzestać.

Zobacz także:

Sky twierdzi, że West Ham United jest gotowy spełnić oczekiwania Azzurrich, oferując 40 milionów euro za Piotra Zielińskiego. Tyle wynoszą oczekiwania Napoli za reprezentanta Polski. Zawodnik ma umowę ważną do końca czerwca 2024 roku. Tegoroczna letnia sesja transferowa jest zatem jedną z ostatnich, w której trakcie klub może zarobić duże pieniądze za piłkarza.

Zieliński większość swojej kariery spędził w Serie A. Zawodnik od 2011 roku bronił barw Udinese Calcio. W latach 2014-2016 był na wypożyczeniu w Empoli. Następnie za 16 milionów euro trafił do Napoli. Zieliński w ostatniej kampanii wystąpił w 42 meczach, notując w nich osiem trafień i pięć asyst.

Gdyby transfer z udziałem Polaka stał się faktem, to Azzurri będą potrzebowali następcy. Na radarze Napoli znajdują się podobno Giovanni Lo Celso, czy Antoni Barak.

Czytaj więcej: Balotelli: gra dla Napoli pozostaje moim marzeniem

Komentarze