Newcastle dołącza do wyścigu o gwiazdę Southampton

Spadek Southampton z Premier League zdaje się coraz bardziej prawdopodobny. Jeśli Święci pożegnają się z elitą, rozpocznie się walka o ich kapitana i gwiazdę: Jamesa Warda-Prowse’a. Pomocnikiem zainteresowanie wyraził już Tottenham, teraz do walki o jego podpis dołączyło też Newcastle United.

James Ward-Prowse
PressFocus Na zdjęciu: James Ward-Prowse
  • Southampton zajmuje ostatnią pozycję w tabeli Premier League
  • Jeśli Święci spadną z ligi, James Ward-Prowse zdecyduje się na odejście
  • 28-latkiem interesuje się zarówno Tottenham, jak i Newcastle United

Ward-Prowse nie spadnie razem z Southampton. Anglik rozchwytywany

Już na początku tygodnia pojawiły się doniesienia, że Tottenham zamierza latem powalczyć o Jamesa Warda-Prowse’a. Wieloletnie zainteresowanie pomocnikiem wyraża także Aston Villa, a w piątek Football Insider poinformował, że do wyścigu po podpis 28-latka dołączyło też Newcastle United.

Ward-Prowse to bezapelacyjnie największa gwiazda Southampton. Święci okupują jednak ostatnie miejsce w tabeli Premier League. Ich rozstanie z elitą staje się coraz bardziej prawdopodobne. Chociaż świetnie egzekwujący rzuty wolne gracz jest związany z klubem z St Mary’s od czasów juniorskich, nie zamierza występować z nim w Championship.

Kontrakt gracza drugiej linii obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. W normalnych warunkach Southampton żądałoby za swojego wychowanka ogromnej kwoty pieniędzy. Święci nie będą jednak w dobrej pozycji negocjacyjnej, jeśli pożegnają się z elitą. Obecnie portal Transfermarkt wycenia Anglika na 35 milionów euro.

Ward-Prowse rozegrał w tym sezonie już 32 spotkania dla Southampton we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich osiem bramek i trzy asysty.

Zobacz też: Real Madryt poznał wymagania Nacho.

Manchester United
Southampton
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12 marca 2023 15:01.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze