Lautaro Martinez na radarze Arsenalu

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez Pressfocus

Brytyjskie media doszły do ciekawych wieści. Arsenal kontaktował się z Interem Mediolan w sprawie Lautaro Martineza. Kanonierzy lada moment mogą stracić jednego z napastników. W konsekwencji ekipa z Londynu ma pewien pomysł, jak mogłaby sprowadzić Argentyńczyka na The Emirates.

  • Arsenal wyraził swoje zainteresowanie Lautaro Martinezem
  • Kanonierzy powoli godzą się z odejściem Alexandre’a Lazacette’a i szukają konkretnych rozwiązań
  • Inter Mediolan po utracie Hakimiego nadal nie znalazł zastępstwa dla Marokańczyka

Lautaro Martinez trafi do Arsenalu?

“Sky Sports” oraz “Daily Mail” są przekonane, że Arsenal kontaktował się z Interem Mediolan w sprawie wykupu Lautaro Martineza. Co ciekawe, w grę wchodzi również Hector Bellerin, który znalazł się na radarze Nerazzurrich. Kanonierzy w zamian za swojego obrońcę chcieliby uzyskać młodego snajpera. Problem w tym, że 23-latek jest wyceniany na około 80 mln euro oraz ma ważny kontrakt do 2023 r.

W takiej sytuacji oba kluby czekają długie negocjacje. Mistrz Włoch niedawno stracił Hakimiego. Wszechstronny piłkarz, który mógł grać na boku obrony, wahadle czy prawym skrzydle, podpisał pięcioletnią umowę z PSG. Inter uważnie przegląda rynek, z kolei słaba sytuacja finansowa sprawia, że pomimo zastrzyku sporej sumy pieniędzy, klub i tak musi oszczędzać. Z kolei Alexandre Lazacette ma ważną umowę w Arsenalu do końca czerwca przyszłego roku i rozpoczął właśnie wstępne rozmowy z Atletico Madryt.

Aktualnie Hector Bellerin kosztuje maksymalnie 20 mln euro. Arsenal nie ma większych chęci oddawać swojego obrońcy, ale klubowe władzą mają pewien pomysł, jak wyjść na tym jeszcze lepiej. Mianowicie Kanonierzy zaoferowali Nerazzurrim hiszpańskiego obrońcę w zamian za Lautaro Martineza. Oczywiście zaznaczyli, że dopłacą odpowiednią sumę, która zadowoli właścicieli Interu Mediolan.

Patrząc jednak na ostatnie poczynania argentyńskiego snajpera taki scenariusz wydaje się mało realny. Martinez ma za sobą świetny sezon. Sięgnął po pierwsze Scudetto we Włoszech oraz został triumfatorem Copa America. Na dodatek znakomicie czuł się u boku Romelu Lukaku jeszcze pod dowództwem Antonio Conte. Dwójka napastników strzeliła łącznie dla drużyny z Mediolanu 49 goli. Stąd też Simone Inzaghi zrobi wszystko, aby zatrzymać 23-latka na San Siro.

Przeczytaj również: Varane zmienia barwy po dekadzie w Realu Madryt!

Komentarze