Gdzie zagra Werner? Czasu na decyzję coraz mniej

Timo Werner
Timo Werner fot. Grzegorz Wajda

Już tylko 12 dni pozostały klubom zainteresowanym pozyskaniem napastnika RB Lipsk Timo Wernera na aktywowanie klauzuli zawartej w umowie zawodnika z niemieckim klubem. Do 15 czerwca wicelider klasyfikacji strzelców Bundesligi jest dostępny za 55 milionów euro.

Czytaj dalej…

Werner od tygodni jest łączony z wieloma europejskimi klubami, ale najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydaje się być kierunek angielski. Zainteresowani Niemcem są przedstawiciele takich klubów jak Liverpool, Chelsea i Manchester United.

Napastnik najchętniej dołączyłby do Liverpoolu, gdzie miałby okazję współpracować z trenerem Juergenem Kloppem. Jeszcze niedawno wydawało się to niemal pewne, ale władze The Reds mają wątpliwości co do wykładania takiej kwoty w obecnej sytuacji. Niewykluczone, że wykorzystają to przedstawiciele Chelsea i Manchesteru United.

Ze sprowadzeniem piłkarza łączone były również Bayern Monachium i Inter Mediolan. Przedstawiciele pierwszego z tych klubów raczej wycofali się z tego wyścigu, natomiast kierunkiem włoskim nie jest zainteresowany sam zawodnik.

Werner, który z RB Lipsk jest związany umową do 2023 roku, w obecnym sezonie zdobył dla swojego zespołu już 32 bramki. W 29 ligowych spotkaniach zaliczył 25 trafień.

Komentarze