PSG nie wykupi Florenziego

Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi PressFocus

Jak podało Tuttomercatoweb, Paris Saint-Germain zdecydowało się nie wykupywać Alessandro Florenziego z Romy. Prawy obrońca powróci zatem do stolicy Włoch, ale nie oznacza to, że przyszły sezon spędzi w zespole Giallorossich.

  • Paris Saint-Germain nie wykupi Alessandro Florenziego
  • Włoch przebywał na wypożyczeniu we Francji, ale nie przekonał klubu do permanentnego transferu
  • Nie wiadomo, czy Jose Mourinho da szansę defensorowi, czy postanowi się go sprzedać

Alessandro Florenzi nie pozostanie w Paris Saint-Germain

Jak donosi portal Tuttomercatoweb, Paris Saint-Germain nie zdecyduje się na permanentne wykupienie Alessandro Florenziego. Wicemistrzowie Francji mieli opcję zakontraktowania prawego obrońcy na stałe za nieujawnioną kwotę, ale zdecydowali się z niej nie skorzystać.

Ostatecznie Włoch spędził na Parc des Princes zaledwie rok, a po zakończeniu Euro 2021 powróci do AS Roma. 30-latek znalazł się bowiem w szerokiej kadrze desygnowanej przez Roberto Manciniego i wydaje się, że jego udział w samym turnieju jest niezagrożony.

Nie wiadomo jednak, czy Florenzi zagrzeje w Rzymie miejsce. Już w styczniu 2020 roku został wypożyczony do Valencii, gdzie spędził pół roku przed przenosinami do stolicy Francji. Wiemy już, że Jose Mourinho zastąpił Paulo Fonsecę w roli szkoleniowca Giallorossich. Zdanie “The Special One” na temat włoskiego defensora nie jest jeszcze znane. Możliwe, że 30-latek powróci do Romy tylko po to, by szybko odejść do innego klubu.

Alessandro Florenzi rozegrał łącznie 36 spotkań dla Paris Saint-Germain. Zanotował w nich dwie bramki i asystę. Jego kontrakt z AS Roma obowiązuje jeszcze przez dwa lata.

Zobacz również: Euro 2020. Szeroka kadra reprezentacji Włoch na ME.

Komentarze