Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Chelsea marzy o Ter Stegenie

Kontynuująca transferową ofensywę Chelsea, w najbliższym czasie chce również dokonać zmiany w bramce swojego zespołu. Jak informuje Mundo Deportivo, marzeniem władz londyńskiego klubu jest sprowadzenie bramkarza Barcelony Marca-Andre ter Stegena. W chwili obecnej wydaje się to nierealne, ale niewykluczone, że przedstawiciele The Blues podejmą taką próbę.

Czytaj dalej…

28-letniego reprezentanta Niemiec obowiązuje jeszcze dwuletnia umowa z Barceloną, ale obie strony od dłuższego czasu prowadzą rozmowy w sprawie podpisania nowego kontraktu. Całej sprawie bacznie przyglądają się przedstawiciele Chelsea, który liczą na pojawienie się nadarzającej okazji, dającej im szanse na sprowadzenie na Stamford Bridge Ter Stegena.

Bez konkretnego zapytania

W brytyjskich mediach pojawiły się informacje, że Chelsea byłaby gotowa przedstawić Barcelonie ofertę obejmującą również oddanie w ramach rozliczenia Kepy Arrizabalagi. Nie ma wątpliwości, że byłaby to bardzo odważna próba.

W siedzibie Barcelony nie wiedzą jednak nic na temat zainteresowania Chelsea i podkreślają, że Ter Stegen nie jest na sprzedaż. Niemiecki bramkarz ma być jednym z niewielu zawodników w kadrze zespołu, którzy uznawani są za nietykalnych i za których klub nie rozważy żadnej oferty.

Inni bramkarze na celowniku Chelsea

Ter Stegen to nie jedyne nazwisko, które pojawia się w mediach w kontekście transferu do Chelsea. The Blues od dłuższego czasu rozglądają się za zawodnikiem, który mógłby zastąpić Kepę Arrizabalagę. Hiszpan nie spełnił bowiem pokładanych w nim nadziei i wiele wskazuje na to, że latem pożegna się ze Stamford Bridge.

W gronie kandydatów do wzmocnienia Chelsea w ostatnim czasie wymieniani byli również Jan Oblak, Andre Onana, Dean Henderson i Alphonse Areola.

Komentarze