Bayern zainteresował się reprezentantem Holandii

Denzel Dumfries
Denzel Dumfries fot. PressFocus

Denzel Dumfries to jeden z tych zawodników, który w trakcie Euro 2020 pozytywnie zaskoczył. Reprezentant Holandii zaliczył dwa robiące wrażenie występy w trakcie turnieju. Ich następstwem jest to, że zawodnik znalazł się na celowniku Bayern Monachium.

  • Mistrzowie Niemiec zainteresowali się reprezentantem Holandii, donos Sky Sport
  • Na radarze Bayernu Monachium znalazł się Denzel Dumfries
  • Zawodnik miałby wzmocnić prawą stronę Bawarczyków

Bayern Monachium myślami przy wzmocnieniu prawej strony

Denzel Dumfries aktualnie broni barw PSV Eindhoven, do którego trafił w 2018 roku. Wcześniej reprezentował barwy Heerenveen, do którego dołączył ze Sparty Rotterdam.

Najnowsze doniesienia Sky Sport wskazują, że boczny obrońca przykuł uwagę sterników mistrzów Bundesligi. Chociaż niewykluczone, że Dumfries może okazać się zbyt drogi. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na mniej więcej 15 milionów euro.

Dumfries to nominalny prawy defensor, mogący jednak grać również na boku pomocy. Jak dotąd zaliczył ponad 20 występów w drużynie narodowej, zdobywając w nich dwie bramki. Obecna umowa piłkarza z PSV obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Tymczasem w ostatniej kampanii Dumfries w szeregach zespołu z Philips Stadion wystąpił łącznie w 41 spotkaniach, notując w nich cztery trafienia i dziewięć asyst. Zawodnik na boisku spędził ponad 3400 minut. Gdyby jego ewentualny transfer do Bayernu stał się faktem, to mógłby rywalizować o miejsce w składzie między innymi z Benajminem Pavardem.

Wcześniej pojawiły się również głosy, że Dumfries znalazł się na celowniku Interu Mediolan. 25-latek w mediolańskiej miałby zastąpić Achrafa Hakimiego.

Czytaj więcej: Bayern alternatywą dla gwiazdy reprezentacji Włoch

Komentarze