Barcelona wyśle Puiga do Ajaksu?

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Riqui Puig nie znalazł się w kadrze Barcelony na ostatnie spotkanie z Elche o Puchar Gampera. Po zakończeniu meczu szkoleniowiec katalońskiego zespołu Ronald Koeman stwierdził, że dobrym rozwiązaniem dla utalentowanego 21-latka będzie odejście do innego klubu na zasadzie wypożyczenia. Do klubu, w którym będzie miał szanse na regularne występy. Jak informuje Mundo Deportivo, może nim być Ajax Amsterdam.

Czytaj dalej…

Puiq, który z dobrej strony prezentował się w końcówce poprzedniego sezonu, nie może być pewny regularnych występów w zespole Ronalda Koemana. Holender odbył już w tej sprawie rozmowę z piłkarzem.

– To nieprawda, że na niego nie liczę. Rozmawiałem z nim, tak jak z innymi z młodymi zawodnikami, którzy muszą grać. On, Alena, Pedri… Powiedziałem mu, że sytuacja jest skomplikowana i jest duża konkurencja. Usłyszał ode mnie, że ma tutaj przyszłość, ale wszystko zależy od niego. Doradziłem mu wypożyczenie, ponieważ zawodnicy w jego wieku muszą grać – mówił po meczu z Elche Koeman.

Ajax idealnym klubem dla Puiga

Nie ma wątpliwości, że Puig wkrótce trafi na wypożyczenie do innego klubu. Obecnie trwają poszukiwania najlepszego dla wszystkich stron rozwiązania. Zaplanowane zostało również spotkanie z ojcem piłkarza i jego menedżerem, na którym mają zostać przedstawione możliwości dalszego rozwoju Puiga.

Ronald Koeman, a także pion sportowy Barcelony uważa, że idealnym klubem dla utalentowanego piłkarza byłby prowadzony przez Erika ten Haga Ajax Amsterdam. Na razie do stolicy Katalonii nie trafiła oferta z holenderskiego klubu, ale do końca okna transferowego pozostały jeszcze dwa tygodnie i rozmowy w tej sprawie zapewne będą prowadzone w najbliższych dniach.

Komentarze