Transfer Mbappe na ostatniej prostej, Francuz dołączy do giganta!

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe powoli żegna się z PSG według informacji The Athletic. Reprezentant Francji latem tego roku zasili szeregi Realu Madryt. 23-latek w klubie z Paryża ma zarabiać krocie.

  • Kylian Mbappe będzie w nowym sezonie bronił barw Realu Madryt, podaje dziennikarz David Ornstein z The Athletic
  • Transakcja związana ze zmianą klubu przez Francuza będzie kosztować hiszpański klub krocie
  • Zawodnik ma zostać zaprezentowany jako nowy piłkarz Królewskich tuż po zakończeniu sezonu Ligue 1

Real Madryt wygrał wyścig po Mbappe?

Kylian Mbappe od dobrych kilku miesięcy jest łączony z transferem z PSG. W gronie kandydatów do pozyskania zawodnika wymieniało się ostatnio przede wszystkim Realu Madryt i Liverpool. Wygląda na to, że wyścig po piłkarza wygrał gigant La Liga.

Dziennikarz David Ornstein podaje, że Mbappe uzgodnił już warunki kontraktu z Królewskimi. Kwestią czasu jest zatem, kiedy pojawi się oficjalny komunikat w sprawie transferu.

Informacja na temat pozyskania Mbappe przez Real ma zostać ogłoszona na dniach. Francuski zawodnik w klubie z Hiszpanii ma być zaprezentowany zaraz po zakończeniu trwającej kampanii. W tym sezonie PSG czeka już tylko starcie z Metz, które odbędzie się 21 maja.

Ciekawe jest to, że Real ma jednak zagwarantować zawodnikowi podobne warunki, jakie otrzymał w propozycji od klubu z Parc des Princes. Dziennikarz Ramon Alvarez twierdzi, że premia za podpisanie umowy ma wynieść ostatecznie 120 milionów euro. Roczne zarobki Mbappe mają natomiast oscylować w granicach 30 milionów euro. Ponadto reprezentant Francji ma dysponować 75 procentami praw do swojego wizerunku.

Mbappe do PSG trafił w 2017 roku. Najpierw na wypożyczenie, a później na zasadzie transferu definitywnego. W koszulce ekipy z Paryża rozegrał łącznie 216 spotkań, notując w nich 168 trafień.

Czytaj więcej: Mbappe może liczyć na lukraktywną premię od Realu za podpis pod umową

Komentarze