Aston Villa celuje w duet hiszpańskich obrońców

Aston Villa ma wielkie finansowe plany na przyszłe lato. Dziennikarz 90Min poinformował, że The Villans planują sprowadzić Aymerica Laporte’a oraz Pau Torresa. Obu mają spore szanse na zmianę barw klubowych w najbliższych tygodniach.

Pau Torres
Imago / Antonio Pozo Na zdjęciu: Pau Torres
  • Aston Villa poszukuje na rynku wzmocnień linii obrony
  • Według Graeme’a Baileya Unai Emery chciałby sprowadzić dwóch rodaków
  • Koszt obu graczy mógłby sięgnąć stu milionów euro

 Laporte i Torres mogą trafić na Villa Park

Aston Villa poczyniła w poprzednim sezonie spory progres pod wodzą Unaia Emery’ego. The Villans zajęli siódme miejsce i zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Hiszpański trener zdaje sobie sprawę, że by rywalizować na europejskim poziomie, jego zespół potrzebuje wzmocnień. Dlatego też poprosił dyrektorów klubu o duet jego rodaków.

Pierwszym z nich jest Aymeric Laporte. Środkowy obrońca chce opuścić Manchester City i trafić gdzieś, gdzie będzie regularnie występował w wyjściowym składzie. Aston Villa jest gotowa mu to zagwarantować. Mistrzowie Anglii oczekują za 29-latka około 46 milionów euro. Z kolei Pau Torres od kilku sezonów przygotowuje się do opuszczenia Villarrealu i sprawdzenia się w Premier League. W The Villans reprezentant Hiszpanii również miałby mieć pewny plac. Żółta Łódź Podwodna oczekuje za swojego wychowanka 50 milionów euro. Władze klubu z Birmingham są gotowe na spore inwestycje.

Czytaj więcej: Benzema zabrał głos po transferze do Arabii. “To dobra liga”.

Komentarze