Luis Suarez
Luis Suarez fot. PressFocus

Suarez potwierdził, że zawarł porozumienie z Juve

Luis Suarez według doniesień Il Corriere dell’Umbria miał przekazać włoskim władzom, że w sierpniu zawarł wstępne porozumienie z Juventusem FC. Klub z Piemontu ostatecznie wycofał się jednak z tematu pozyskania piłkarza w połowie września.

Luis Suarez aktualnie broni barw Atletico Madryt. W sobotnim meczu ligowym reprezentant Urugwaju dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Ostatnio doświadczony napastnik był przesłuchiwany przez prokuraturę w Perugii w ramach śledztwa w sprawie sfałszowanych egzaminów językowych.

33-latek według informacji włoskich dziennikarzy ujawnił, że zostało mu przekazane, jakich pytań może się spodziewać na egzaminie językowym. Jednocześnie Suarez dodał, że pod koniec sierpnia osiągnął wstępne porozumienie w sprawie transferu do Juve.

Suarez i jego afera, czyli winni ponoszą karę

Tymczasem 14 września dyrektor sportowy Starej Damy Fabio Paratici wraz ze swoimi współpracownikami mieli poinformować Urugwajczyka, że do finalizacji transferu nie dojdzie. Juventus wywczas zrezygnował z realizowania transakcji.

Godne uwagi jest to, że prokuratura w Perugii potwierdziła na początku miesiąca zawieszenie na okres ośmiu miesięcy kilku osób. Zawieszono w pełnieniu funkcji publicznych Rektora Uniwersytetu Giuliana Grego. Ponadto kara spotkała dyrektora generalnego Uniwersytetu Simone Olivieriego oraz profesorów Stefanii Spiny i Lorenzo Rokki. Wszyscy wymienieni ponieśli konsekwencje związane z przestępstwem “ujawnienia tajemnic, mających na celu nienależny zysk i liczne kłamstwa ideologiczne w działaniach publicznych”.

Analizowane jest też to, czy przypadkiem prawa nie złamał również przedstawiciel władz mistrzów Włoch Fabio Paratici. Niemniej klub z Piemontu w specjalnym oświadczeniu dotyczącym sprawy okazał wsparcie swojemu pracownikowi.

Komentarze