Sky: Sancho na radarze czterech klubów, a Haaland wyceniony

Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. PressFocus

Jadon Sancho według najnowszych doniesień Sky znajduje się na celowniku czterech klubów. Najbardziej zdeterminowany do pozyskania Anglika jest podobno Manchester United, który nie rozpoczął jeszcze rozmów w sprawie nowego kontraktu z Paulem Pogbą. Tymczasem priorytetem dla skrzydłowego BVB są występy w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Ciekawe jest też to, że Borussia Dortmund ustaliła już cenę wywoławczą za Erlinga Haalanda.

Borussia straci swoje najmocniejsze ogniwa latem?

Jadon Sancho to jedna z kluczowych postaci Borussii Dortmund obok Erlinga Haalanda. Dharmesh Sheth mówił w programie Inside Football w Sky Sports News, że aktualnie jest czterech chętnych na pozyskanie zawodnika w trakcie letniej sesji transferowej. Tymczasem wieści na temat norweskiego zawodnika sugerują, że została za niego ustalona cena wywoławcza w wysokości 150 milionów funtów. W tej kwestii głos zabrał Kaveh Solhekol.

Powyższe informacje są o tyle ciekawe, bo do mediów trafiła już informacja, że Haaland ma też w swojej umowie wpisaną klauzulę odstępnego, wynoszącą 75 milionów euro. Niemniej ma ona obowiązywać w 2022 roku. Tym samym Borussia, chcąc uzyskać za piłkarza jego prawdziwą wartość, musiałaby podjąć decyzję o rozstaniu z nim już w trakcie najbliższego okienka transferowego.

Ostatnio coraz częściej pojawiają się głosy, że ewentualny brak kwalifikacji do Ligi Mistrzów zmusi sterników BVB do rozstania się ze swoimi kluczowymi. W kontekście Sancho w minionym roku mówiło się natomiast, że jego cena wywoławcza wynosiła 108 milionów funtów. Na razie nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w trakcie najbliższego okienka transferowego.

Ważą się losy Pogby

Interesujące są też doniesienia na temat Paula Pogby i jego przyszłości, o czym też mówiono w programie Sky. Francuz ma kontrakt z Czerwonymi Diabłami do końca czerwca 2022 roku. Okazuje się jednak, że decydenci ekipy z Old Trafford nie zaczęli jeszcze rozmów z zawodnikiem na temat jego nowej umowy.

Warto nadmienić, że menedżerem Haalanda i Pogby jest Minio Raiola. Wygląda zatem na to, że słynny agent piłkarski może być największym wygranym lata, jeśli dojdą do skutku transakcje dotyczące jego klientów.

Komentarze