Utalentowany napastnik zagra w Napoli

Giovanni Simeone
PressFocus Na zdjęciu: Giovanni Simeone

Wiele źródeł, w tym Sky Sport oraz Fabrizio Romano, przekonuje, ze lada moment Giovanni Simeone zostanie zawodnikiem Napoli. Napastnik zostanie wypożyczony z Hellasu Werona na jeden sezon z możliwością wykupu. Kwota transferu ma wynieść około 15 mln euro.

  • Giovanni Simeone zasili szeregi Napoli
  • Z Napoli odejdzie natomiast Andrea Petagna, który trafi do Monzy
  • Transfer potwierdzają Sky Sport oraz Fabrizio Romano

Simeone i Petagna zmieniają otoczenie

Sky Sport przybliża warunki tego transferu. Napoli zapłaci za wypożyczenie trzy miliony euro, natomiast po sezonie będzie mogło wykupić Gio Simeone za kolejne 12 milionów euro. Według włoskich dziennikarzy, w umowie znalazł się zapis, że w przypadku spełnienia określonych wymagań Azzurri będą zmuszeni do wykupu napastnika Hellasu Werona.

Włoskie media informują, że jest to element reakcji łańcuchowej, bowiem przybycie Simeone do Kampanii sprawiło, że z Napoli odejdzie Andrea Petagna, który trafi do beniaminka Serie A, Monzy.

Kwota tego transferu ma być podobna do wartości transferu napastnika Hellasu. Monza zapłaci około trzech milionów za wypożyczenie i dodatkowe 10 milionów euro za wykup, do którego będzie zmuszona w przypadku utrzymania się w Serie A.

Ciekawostką jest fakt, że obaj napastnicy zostali wycenieni na podobną kwotę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Simeone strzelił 17 bramek i zapewnił sześć asyst w 35 meczach Serie A w zeszłym sezonie dla Hellas Verona. Reprezentant Argentyny wzbudził zainteresowanie wielu klubów spoza Italii, w tym Arsenalu, ale chciał kontynuować karierę w Serie A i Lidze Mistrzów.

Petagna właśnie skończył 27 lat i był dość nisko w hierarchii Napoli, strzelając cztery gole i notując pięć asyst w 32 meczach w zeszłym sezonie.

Zobacz również: Dwóch graczy Atalanty może trafić do Nottingham Forest

Komentarze