We wtorek wygasa klauzula w kontrakcie Martineza

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

W najbliższy wtorek wygasa znajdująca się w kontrakcie Lautaro Martineza z Interem Mediolan klauzula umożliwiająca mu odejście z klubu za 111 milionów euro. Przedstawiciele zespołu z San Siro mają nadzieję, że niedługo piłkarz zrezygnuje z zamiaru przenosin do Barcelony i podpisze nowy kontrakt z klubem.

Czytaj dalej…

Obowiązująca klauzula pozwala piłkarzowi na odejście do zagranicznego klubu za 111 milionów euro. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że na jej aktywowanie zdecyduje się Barcelona, ale teraz nic nie wskazuje na to, aby do tego doszło. Borykając się z problemami finansowymi kataloński klub nie może sobie obecnie pozwolić na wyłożenie takiej kwoty.

Jak informuje Tuttosport, po wygaśnięciu klauzuli we wtorek 7 lipca, Nerazzurri zamierzają przedstawić argentyńskiemu napastnikowi propozycję nowej umowy. Nowy kontrakt miałby obowiązywać do 2024 roku, a piłkarz mógłby liczyć na stuprocentową podwyżkę wynagrodzenia, które obecnie wynosi 2,5 miliona euro rocznie.

Wiele wskazuje na to, że przedstawiciele Interu Mediolan będą również dążyć do zwiększenia kwoty w klauzuli odstępnego lub zupełne wykreślenie jej z umowy.

Komentarze