Saga transferowa skończona, Juventus pozyskał mistrza Europy!

Manuel Locatelli
Manuel Locatelli fot. PressFocus

Juventus FC oficjalnie poinformował, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Manuel Locatelli. Mistrz Europy trafił do teamu z Turynu na dwuletnie wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego za 37,5 miliona euro.

  • Juventus sfinalizował długie negocjacje z Sassuolo
  • Nowym piłkarzem Bianconerich został Manuel Locatelli
  • 15-krotny reprezentant Włoch o miejsce w składzie będzie rywalizował z Rodrigo Bentancurem, czy Adrienem Rabiot

Locatelli w Juve

Juventus FC od dłuższego czasu celował w transfer z udziałem 23-letniego pomocnika. Po wielu tygodniach negocjacji ostatecznie wielokrotny mistrz Serie A dopiął swego i sfinalizował transakcję.

Locatelli w środę rano pojawił się w siedzibie Juventusu, aby przejść testy medycznie. Przeszły one bez żadnych kłopotów. Po kilku godzinach od ich zakończenia Bianconeri wydali oficjalny komunikat dotyczący zawodnika.

Stara Dama dokonała podobnego transferu, jak to było w przypadku Federico Chiesy. Klub z Turynu zdecydował się na wypożyczenie pomocnika z Sassuolo z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Wpływ na to miał fakt, że w przyszłym roku Juventus będzie musiał spłacić transakcję z klubem z Florencji.

Locatelli wyróżnił się dobrą dyspozycją w trakcie ostatniego Euro 2020. Młody piłkarz w trakcie europejskiego czempionatu wystąpił w pięciu spotkaniach, zdobywając w nich dwie bramki. Tymczasem w Serie A zaliczył 144 mecze, w których strzelił osiem goli.

Czytaj więcej: Juventus ogłosił komunikat ws. Chielliniego

Komentarze