Obrońca pożegnał się z Chelsea. “Londyn zawsze będzie moim domem”

Antonio Ruediger
PressFocus Na zdjęciu: Antonio Ruediger

Antonio Ruediger na łamach Players’ Tribune pożegnał się z Chelsea. Tym samym Niemiec potwierdził, że po zakończeniu sezonu opuści klub. Jego nowym pracodawcą niemal na pewno będzie Real Madryt.

  • Antonio Ruediger pożegnał się z Chelsea na łamach Players’ Tribune
  • Niemiec wyjawił, że opieszałość klubu wpłynęła na jego decyzję o odejściu
  • Najprawdopodobniej stoper wzmocni Real Madryt. Donosił o tym Fabrizio Romano, a oficjalne ogłoszenie powinniśmy otrzymać po finale Ligi Mistrzów

Ruediger: od sierpnia do stycznia nikt z klubu się do mnie nie odzywał

Antonio Ruediger wykorzystał platformę Players’ Tribune. Na jej łamach postanowił pożegnać się z Chelsea, tym samym potwierdzając, że nie przedłuży umowy z The Blues.

Niestety, negocjacje w sprawie mojego kontraktu od początku, czyli ubiegłej jesieni, były skomplikowane. Biznes to biznes, ale jeśli nie dostajesz wieści od klubu od sierpnia do stycznia, sytuacja staje się trudna. Po pierwszej ofercie przedłużenia kontraktu minęło dużo czasu na bezczynności. Nie jesteśmy robotami, wiesz? Nie możesz czekać tyle miesięcy, nie znając swojej przyszłości. Oczywiście, nikt nie spodziewał się sankcji [jakie otrzymał Roman Abramowicz, a z nim i Chelsea – przyp. PP], ale ostatecznie inne wielkie kluby okazały swe zainteresowanie. Musiałem podjąć decyzję. Opuszczę klub, bo pomijając kwestie biznesowe, nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Chelsea zawsze będzie w moim sercu. Londyn zawsze będzie moim domem – wyjawił Niemiec.

Środkowy obrońca najprawdopodobniej dołączy do Realu Madryt. Już kilka tygodni temu Fabrizio Romano oznaczył transakcję swoim flagowym “here we go”. Stoper otrzyma czteroletni kontrakt.

29-latek trafił do Chelsea w 2017 roku. Rozegrał dla niej 202 mecze i zdobył pięć trofeów, w tym Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Puchar Anglii. W tym sezonie stanowił o sile zespołu. Wystąpił w 53 spotkaniach i strzelił w nich pięć bramek.

Czytaj więcej: Zwrot w sprawie Mbappe, ceniony dziennikarz podał nowe wieści.

Chelsea
Watford
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 maja 2022 16:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze