Roma musi poinformować Chelsea o każdej ofercie za gwiazdę

The Atheltic potwierdza, że zarówno Chelsea, jak i Manchester United są zainteresowane napastnikiem AS Romy Tammy Abrahamem. Ponadto, giallorossi muszą poinformować The Blues, jeśli Czerwone Diabły lub jakikolwiek inny klub złożą ofertę za angielskiego napastnika.

Tammy Abraham
PressFocus Na zdjęciu: Tammy Abraham
  • Abraham znakomicie prezentuje się w barwach Romy
  • Chelsea ma pierwszeństwo wykupu swojego wychowanka
  • Roma musi informować The Blues o każdej ofercie

Abraham rozchwytywany na rynku transferowym

Abraham dołączył do Romy za kwotę około 40 milionów euro z Chelsea latem 2021 roku, ale drużyna z Premier League ma możliwość odkupienia swojego wychowanka za 80 milionów euro pod koniec obecnej kampanii.

Według The Athletic, Manchester United kilkukrotnie wysyłał w tym sezonie na mecze Romy swoich scoutów, aby oglądali angielskiego napastnika w akcji. Gdyby jednak złożyli ofertę za 25-latka, Roma musiałaby poinformować o tym Chelsea.

– Chelsea ma pierwszeństwo wykupu Abrahama, dlatego Roma jest zobowiązana do poinformowania ich, jeśli ktokolwiek będzie chciał dokonać transferu – wyjaśnia James Horncastle.

Abraham strzelił 34 bramki w 87 występach podczas swojego 18-miesięcznego pobytu w stolicy Włoch, gdzie jego umowa wygasa w czerwcu 2026 roku. Napastnik stał się najbardziej bramkostrzelnym debiutantem Romy w sezonie 2021–22 z 27 bramkami w 53 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również: Chelsea latem może pożegnać nawet 10 zawodników

Komentarze