Rewolucja nie tylko w gabinetach. PSG szuka wzmocnień

Seko Fofana
Pressfocus Na zdjęciu: Seko Fofana

PSG tego lata może przebudować środek pola. Na celowniku mistrza Francji znalazł się Seko Fofana, klubowy kolega Przemysława Frankowskiego w RC Lens.

  • Seko Fofana rozegrał znakomity sezon w RC Lens
  • Iworyjczyk może latem zmienić klub
  • Piłkarzem interesuje się PSG

Pomoc do wymiany

PSG rozczarowało w sezonie 2021/2022. Mistrzostwo Francji to bowiem za mało, aby posadę utrzymali dyrektor sportowy i trener. Ci niebawem mają opuścić Paryż, w którym dojdzie do zmian nie tylko w klubowych gabinetach.

Gdy drużyna nie spisuje się dobrze, winą przeważnie obarcza się napastników za brak skuteczności, lub defensywę za popełnione błędy. Występy pomocników często pozostają niezauważone. Tymczasem to właśnie ta formacja zdaniem PSG wymaga gruntownych zmian. O swoją przyszłość nie musi obawiać się jedynie Marco Veratti.

Z mistrzem Francji tego lata może pożegnać się wielu pomocników. Intencją PSG jest zastąpienie ich jakościowymi piłkarzami. Na celowniku paryżan znajdowali się Paul Pogba, czy Aurelien Tchouameni. Klub przegrał jednak wyścig o ich zatrudnienie.

Wobec transferowych niepowodzeń, paryżanie swoją uwagę skierowali na rewelację tego sezonu Ligue 1, czyli Seko Fofanę. Iworyjski pomocnik spisywał się kapitalnie w barwach RC Lens, dla którego rozegrał 41 meczów. Strzelił w nich dziesięć goli oraz zaliczył dwie asysty. Być może to Fofana będzie pierwszym transferem Luisa Camposa, który zapewne obejmie wkrótce stanowisko dyrektora sportowego. Portal Transfermarkt wycenia pomocnika na 25 milionów euro.

Czytaj także: Był na obrzeżach wielkiego futbolu, dostał szansę i wycisnął z niej 110% – doceńmy wyczyn Ancelottiego

Komentarze