Real postawiony pod ścianą. Dwóch kandydatów do zastąpienia Benzemy

W obliczu potencjalnego odejścia Karima Benzemy, Real Madryt musi przyspieszyć prace nad pozyskaniem nowego napastnika. Wśród kandydatów do zastąpienia Francuza są Harry Kane i Roberto Firmino.

Roberto Firmino
fot. PressFocus Na zdjęciu: Roberto Firmino
  • Karim Benzema poważnie rozważa odejście z Realu Madryt
  • Królewscy muszą się zabezpieczyć i ściągnąć nowego napastnika
  • Wśród głównych kandydatur wymienia się Harry’ego Kane’a i Roberto Firmino

Królewscy nie będą stawać na przeszkodzie Benzemie

Kilka godzin temu pojawiły się pierwsze doniesienia o możliwym odejściu Karima Benzemy. Z każdą chwilą te spekulacje przybierają na sile i wygląda na to, że Francuz faktycznie może opuścić Santiago Bernabeu. Otrzymał on bowiem lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej, nad którą poważnie się zastanawia. W ciągu tygodnia powiadomi Real Madryt o swojej ostatecznej decyzji.

Królewscy uszanują wolę swojego zawodnika i nie będą stawać mu na drodze. Jednocześnie w klubie trwają prace nad ściągnięciem nowego napastnika, który na jakiś czas ma stanowić zastępstwo dla Benzemy. Numerem jeden na liście życzeń jest Harry Kane, choć sfinalizowanie tej transakcji będzie ciężkie z uwagi na trudność w negocjacjach z Tottenhamem. Niewykluczone, że Real sięgnie więc po Roberto Firmino, dostępnego w ramach wolnego transferu. Sam Brazylijczyk byłby chętny na przeprowadzkę do Madrytu.

Następcą Benzemy na pewno nie zostanie Kylian Mbappe, który zadeklarował, że w przyszłym sezonie wciąż będzie reprezentował barwy Paris Saint-Germain.

Zobacz również: Benzema czuje, że osiągnął już wszystko. Zaskoczy swoją decyzją?

Komentarze