Pulisić może zostać kolegą klubowym Matesza Klicha

Christian Pulisić
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christian Pulisić

Christian Pulisić według najnowszych doniesień medialnych może niebawem zmienić pracodawcę wewnątrz Premier League. Leeds Live przekonuje, że reprezentant Stanów Zjednoczonych znalazł się na celowniku Leeds United.

  • Christian Pulisić moze niebawem zmienić barwy klubowe
  • Leeds Live przekonuje, że Amerykanin znajduje się na celowniku Leeds United
  • Rynkowa wartość 24-latka wynosi ponad 40 milionów euro

Jaki los czeka Pulisicia?

Christian Pulisić został zawodnikiem Chelsea w styczniu 2019 roku, rozstając się z Borussią Dortmund. Niemniej piłkarz dokończył sezon w ekipie z Bundesligi. W tej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Nie tylko nie zdobył bramkę w lidze angielskiej, ale też w Premier League.

Obecna umowa Pulisicia z Chelsea obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Tymczasem ostatnio pojawiły się głosy, że piłkarz może niebawem zmienić pracodawcę, ale nadal ma występować na Wyspach Brytyjskich.

Zobacz także:

Leeds Live przekonuje, że Pulisić może zasilić szeregi Leeds United. Przeszkodą do tego typu transakcji może być jednak suma odstępnego za zawodnika. Rynkowa wartość Amerykanina wynosi mniej więcej 42 miliony euro.

Gdyby transakcja Pulisicia do ekipy z Eland Road stała się faktem, to zawodnik rywalizowałby o miejsce w składzie między innymi z Rodrigo oraz Wilfriedem Gnonto. Piłkarze Pawi plasują się aktualnie na 11. miejscu w tabeli Premier League. Leeds w tej kampanii strzeliło 10 goli i tyle samo straciło. W efekcie Pulisić może być bardzo przydatny w ekipie Jesse Marscha.

Czytaj więcej: Chelsea poznała cenę za Dumfriesa

Komentarze