Puchacz zdecydowany na Bundesligę. “Mój kontrakt jest dogadany”

Tymoteusz Puchacz
Tymoteusz Puchacz Grzegorz Wajda

Tymoteusz Puchacz po zakończeniu sezonu prawdopodobnie zmieni barwy klubowe. Utalentowany zawodnik Lecha Poznań jest bliski przenosin do niemieckiej Bundesligi. Jak potwierdził na antenie Canal+ Sport, doszedł do porozumienia z Unionem Berlin w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

Porozumienie osiągnięte

22-letni Puchacz jest przymierzany do zastąpienia w zespole Unionu Berlin lewego obrońcy Christophera Lenza. Okazuje się, że młodzieżowy reprezentacji Polski jest już po rozmowach z niemieckim klubem i ustalił już warunki swojego kontraktu. Do porozumienia muszą dojść jeszcze oba kluby.

– Byłem z menedżerami w Berlinie. Rozmawiałem z trenerem i dyrektorem sportowym. Mój kontrakt jest tak naprawdę dogadany i czekam tylko na to, aż dogadają się kluby – powiedział Puchacz na antenie Canal+ Sport. – To jest moment w którym należy zrobić krok do przodu. Myślę, że każdy mając przed sobą taką szansą, nie zastanawiałby się długo. Mam nadzieję, że uda się to wszystko sfinalizować – dodał.

Puchacz jest wychowankiem piłkarskiej akademii Lecha Poznań, choć pierwsze kroki w piłce stawiał w młodzieżowych zespołach Pogoni Szczecin i UKP Zielona Góra. W trakcie dotychczasowej kariery był również wypożyczany z Lecha do Zagłębia Sosnowiec i GKS-ie Katowice.

W pierwszej drużynie Lecha regularnie występuje od sezonu 2019/20. Łącznie w drużynie Kolejorza wystąpił dotychczas w 77 spotkaniach, zdobywając sześć bramek i dokładając do tego 11 asyst.

Puchacz pod obserwacją Paulo Sousy

Zawodnik Lecha Poznań znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Na początku marca Puchacz znalazł się w ogłoszonej przez Portugalczyka szerokiej 35-osobowej kadrze na mecze eliminacji Mistrzostw Świata, ale ostatecznie został z niej wykreślony. Piłkarz otrzymał natomiast od selekcjonera Biało-Czerwonych zaproszenie na spotkanie z Andorą.

Komentarze