PSG ustaliło transferowy priorytet. Wykorzysta ograniczenia FC Barcelony?

Bernardo Silva od dawna jest łączony z transferem do FC Barcelony. Z uwagi na problemy finansowe Duma Katalonii będzie musiała ostatecznie zrezygnować z tego ruchu. Faworytem do pozyskania Portugalczyka jest więc Paris Saint-Germain, które ustaliło go nowym priorytetem - informuje Matteo Moretto.

Bernardo Silva
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bernardo Silva
  • Bernardo Silva stał się priorytetem transferowym PSG
  • Pomocnik znajduje się również na liście życzeń FC Barcelony
  • Latem Portugalczyk spróbuje odejść z Manchesteru City

Silva lekiem na problemy PSG?

Temat transferu Bernardo Silvy do FC Barcelony istniał już w trakcie zeszłorocznego lata. Duma Katalonii pragnęła pozyskać pomocnika Manchesteru City, poświęcając tym samym Frenkiego de Jonga. Holender był nastawiony na pozostanie na Camp Nou, więc ten ruch nie był możliwy do zrealizowania. O kolejnych próbach Blaugrany mówiło się także zimą. Manchester City nie był jednak zainteresowany rozstaniem ze swoim gwiazdorem.

Teraz sytuacja wygląda inaczej. Na odejście naciska sam Silva, który chce sprawdzić się w nowym otoczeniu. Jego preferencją są przenosiny do Hiszpanii, lecz dla FC Barcelony ten transfer najprawdopodobniej będzie niemożliwy. Wszystko za sprawą problemów finansowych, nieustannie trapiących europejskiego giganta.

Wobec tego, na czele wyścigu pojawił się ktoś nowy. Faworytem do ściągnięcia reprezentanta Portugalii jest obecnie Paris Saint-Germain, które ustaliło go nowym priorytetem na najbliższe okienko. Na skutek kolejnych niepowodzeń paryżanie pragną przeprowadzić rewolucję, a twarzą nowego zespołu ma zostać właśnie 28-latek.

Zobacz również: Chelsea zawiedziona zachowaniem napastnika. Rozważa zakończenie współpracy

Komentarze