PSG tego lata może pożegnać nawet 11 piłkarzy

Mauro Icardi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mauro Icardi

PSG według najnowszych wieści Le Parisien ma plan, aby jeszcze tego lata rozstać się z 11 piłkarzami. W gronie zawodników wystawionych na listę transferową znaleźli się między innymi Georginio Wijnaldum, Mauro Icardi oraz Danilo Pereira.

  • PSG może tego lata przejść prawdziwą rewoluzje kadrową
  • Nawet 11 zawodników może rozstać się z mistrzami Ligue 1 według informacji Le Parisien
  • Na wylocie ze stołecznego klubu są przede wszystkim Mauro Icardi, czy Georgino Wijnaldum

PSG przed dużymi zmianami kadrowymi

PSG został w ostatnim sezonie mistrzem Ligue 1. Mimo wszystko oczekiwania w klubie z Ligue 1 były inne, bo głównym celem paryżan było wygranie Ligi Mistrzów. Ostatecznie plany paryżan pokrzyżował Real Madryt.

Tymczaem Le Parisien przekazało nowe wieści na temat przyszłości dużej grupy piłkarzy. Francuscy dziennikarze przekonują, że w trakcie trwającego okna transferowego aż 11 zawodników rozstanie się z klubem. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy mieli otrzymać: Mauro Icardi, Georginio Wijnaldum oraz Danilo Pereira.

Zobacz także:

Ponadto na liście piłkarzy wystawionych na sprzedaż są: Leandro Paredes, Idrissa Gueye, Ander Herrera, Eric Junior, Dina Ebimbe i Julian Draxler. Ciekawostką jest, że nie ma w tym gronie takich piłkarzy jak Neymar, czy Presnel Kimpembe, co jednak nie znaczy, że wymieniona dwójka na pewno zostanie w klubie.

Jasne jest natomiast, że sprzedaż każdego z wymienionych 11 piłkarzy nie będzie łatwo za względu na zarobki zawodników. Zawodnicy niechętnie podchodzą do idei zmiany pracodawcy, bo jednocześnie musieliby się zgodzić na znaczną obniżkę swoich apanaży. Z drugiej strony perspektywa walki o miejsce w kadrze na mundial swoich reprezentacji może działać mobilizująco na szukanie zespołu, który może pozwolić na regularne występy.

Czytaj więcej: PSG bliżej transferu z udziałem reprezentanta Włoch

Komentarze