Pomocnik Chelsea na wylocie. Znalazł się na celowniku gigantów

Chelsea musi dokonać kilku sprzedaży, aby zbilansować swoje finanse. Jak informuje The Guardian, pierwszym zawodnikiem, który ma opuścić Stamford Bridge, jest Mateo Kovacić. Chorwat nie może jednak narzekać na brak zainteresowania.

Vinicius Junior, Mateo Kovacić i Rodrygo
PressFocus Na zdjęciu: Vinicius Junior, Mateo Kovacić i Rodrygo
  • Chelsea dokonała wielu spektakularnych transferów w ciągu ostatniego roku
  • Mimo tego klub zapadł w głęboki kryzys sportowy, a ponadto musi szukać pieniędzy na dopięcie budżetu
  • Pierwszym zawodnikiem, który ma opuścić Stamford Bridge, jest Mateo Kovacić

Chelsea szuka pieniędzy. Kovacić na wylocie

Chelsea jest pod presją, aby zebrać fundusze na zbilansowanie budżetu. Według nieoficjalnych informacji kwota ma wynosić nawet 120 milionów euro. Klub chce to zniwelować poprzez sprzedaż zawodników.

Pierwszym głośnym odejściem ma być transfer Mateo Kovacicia. Kontrakt Chorwata wygasa w przyszłym roku, dlatego jest to ostatni dzwonek, aby na nim zarobić. W podobnej sytuacji znajduje się Mason Mount, który zwleka z podjęciem decyzji odnośnie swojej przyszłości.

Kovacic, który wygrał Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata w Chelsea, znalazł się na celowniku światowych gigantów. Interesują się nim m.in. Bayern Monachium, Manchester City i Manchester United. Ważnym czynnikiem może być to, że 29-latek był kluczowym graczem dla Thomasa Tuchela, gdy Niemiec prowadził The Blues.

Zobacz także: Kosmiczne plany transferowe Realu Madryt. Perez chce kolejnego Galacticos

Komentarze