Święci pozyskali dwóch bramkarzy, w tym Polaka

Gavin Bazunu
PressFocus Na zdjęciu: Gavin Bazunu

Southampton jednego dnia poinformowało o zakontraktowaniu dwóch bramkarzy. Święci wykupili Gavina Bazunu z Manchesteru City za 14 milionów euro. Podpisali też kontrakt z Mateuszem Lisem, który był wolnym agentem.

  • Southampton w piątek poinformowało o pozyskaniu dwóch bramkarzy
  • Święci zapłacili Manchesterowi City 14 milionów za golkipera rezerw – Gavina Bazunu
  • Podpisali też pięcioletni kontrakt z Mateuszem Lisem. Tym samym można wykluczyć kandydaturę Bartłomieja Drągowskiego

Mamy drugiego Polaka w Southampton, wielki transfer gracza rezerw

Southampton potrzebowało zakontraktować tego lata bramkarza. Do Tottenhamu odszedł Fraser Forster i potrzeba było kandydata do wyjściowego składu. Pośród kandydatów często wymieniano Bartłomieja Drągowskiego. Wszystko wskazuje jednak na to, że reprezentant Polski nie trafi na St. Mary’s Stadium.

Święci zapłacili bowiem aż czternaście milionów euro za zawodnika drużyny młodzieżowej Manchesteru City. Gavin Bazunu miniony sezon spędził w Portsmouth, gdzie zebrał świetne recenzje. 20-letni Irlandczyk jest etatowym reprezentantem swego kraju. Wsławił się obroną rzutu karnego w wykonaniu Cristiano Ronaldo we wrześniowym meczu przeciwko Portugalii. Obywatele zapewnili sobie 20% z ewentualnej przyszłej sprzedaży Bazunu, zachowali także opcję pierwokupu.

Nie był to jedyny transfer bramkarza ogłoszony przez Southampton w piątek. Później Święci poinformowali też o podpisaniu pięcioletniej umowy z Mateuszem Lisem. Polak rok temu zmienił Wisłę Kraków na turecki klub Altay. Tam wyrobił sobie markę, ale rozwiązał z zespołem umowę ze względu na zaległości finansowe, dlatego też na St. Mary’s trafił jako wolny agent. 25-latek prawdopodobnie od razu zostanie wypożyczony.

Zobacz również: Kolejny Polak zagra w Bundeslidze. Transfer sfinalizowany.

Komentarze