Kolejny Polak zagra w Bundeslidze. Transfer sfinalizowany

Jacek Góralski
Pressfocus Na zdjęciu: Jacek Góralski

Jacek Góralski od sezonu 2022/2023 będzie reprezentował VFL Bochum. Reprezentant Polski z klubem Bundesligi związał się dwuletnią umową.

  • Od najbliższego sezonu będziemy oglądać Jacka Góralskiego w Bundeslidze
  • 29-latek związał się z Bochum dwuletnią umową
  • Góralski w Bundeslidze spotka między innymi: Rafała Gikiewicza, Jakuba Kamińskiego, czy Roberta Gumnego

Góralski w czołowej lidze europejskiej

W oczach kibiców Jacek Góralski często postrzegany jest jako typowy piłkarz do przecinania akcji, który potrafi zagrać agresywnie i odebrać piłkę. Obraz ten jest efektem tego, że Polaka od dłuższego czasu trudno było zobaczyć w akcji gdzieś poza kadrą. 29-latek występował bowiem z Bułgarii (Ludogorets) i Kazachstanie (Kairat). Od sezonu 2022/2023 Góralskiego będzie można oglądać znacznie częściej. Polski pomocnik związał się z VFL Bochum.

Nowy pracodawca 29-latka to ubiegłoroczny beniaminek Bundesligi, w której zdołał się utrzymać na kolejne rozgrywki i to bez udziału w barażach. Bochum zdobyło 42 punkty i wyprzedziło: Greuther Fürth, Arminię Bielefeld, Herthę Berlin, VFB Stuttgart oraz Augsburg. Po powrocie do elity Schalke i Werderu, zespół Góralskiego będzie jednak jednym z głównych kandydatów do spadku. Polak jest zatem potrzebny w Bochum.

W trudnym drugim sezonie w Bundeslidze potrzebujemy graczy, którzy są konkurencyjni i solidni, zwłaszcza w środku pola. Takie cechy posiada Jacek Góralski, który jako kapitan Kajratu Ałmaty był czołowym graczem. Oprócz jego 130 występów w pierwszej lidze, ma ponad 30 występów w Pucharze Europy i karierę w reprezentacji narodowej. Wzbogaci naszą grę z piłką i przeciwko niej – powiedział dyrektor Bochum o transferze Góralskiego, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj także: Polska – Belgia. Mogli być na wakacjach, a i tak są lepsi. Vlog z Narodowego

Komentarze