Podolski trafi do Górnika Zabrze? Trwają zaawansowane rozmowy

Lukas Podolski
Lukas Podolski Pressfocus

Lukas Podolski w końcu może trafić do Górnika Zabrze. Niemiec od lat mówił o powrocie do Polski, gdzie chciałby zakończyć piłkarską karierę. Teraz potencjalny transfer jest całkiem możliwy, o czym poinformował również Fabrizio Romano.

  • Lukas Podolski łączony z Górnikiem Zabrze
  • Otoczenie piłkarza prowadzi zaawansowane rozmowy z polskim klubem
  • Niemiec z początkiem lipca został wolnym zawodnikiem i trzeba przyznać, że na brak ofert nie może narzekać

Wieloletnie zapowiedzi w końcu staną się faktem?

Lukas Podolski pierwsze kroki z futbolem stawiał właśnie w Zabrzu. Natomiast przygodę z seniorskim futbolem rozpoczął już w Niemczech. W 2006 r., działacze Bayernu Monachium wykupili piłkarza z FC Koeln. Co ciekawe, piłkarz po trzech latach spędzonych w Bawarii z powrotem wrócił do Kolonii, skąd przeniósł się do Arsenalu Londyn.

Podolski to mistrz Świata z 2014 r., z kolei ostatnie lata swojej kariery spędził w tureckim Antalyaspor. W zeszłym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach, w których zdobył pięć goli i zanotował dwie asysty. Wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt, więc stał się wolnym zawodnikiem, co przytomnie zauważyli przedstawiciele Górnika Zabrze.

O całym wydarzeniu poinformował również Fabrizio Romano. Według włoskiego dziennikarza Lukas Podolski i Górnik Zabrze prowadzą zaawansowane rozmowy. Gracz wielokrotnie podkreślał, że chciałby zakończyć karierę w klubie, w którym wszystko się zaczęło.

Na oficjalne stanowisko polskiego klubu będziemy musieli jeszcze poczekać. Oprócz Górnika o podpis 36-latka walczą również ekipy z Włoch, Meksyku, Brazylii oraz Kataru.

Przeczytaj również: Michał Pazdan wrócił do Jagiellonii Białystok

Komentarze