Piłkarze Man City niezadowoleni z działań Guardioli. Szykują się odejścia?

Pep Guardiola
fot. PressFocus Na zdjęciu: Pep Guardiola

Manchester City w obecnym sezonie wyraźnie spuścił z tonu i prezentuje się gorzej, niż w poprzednim. Sytuacja zmusiła Pepa Guardiolę do kilku zmian w składzie, z których niezadowoleni są między innymi Joao Cancelo, Kyle Walker czy Bernardo Silva.

  • Pep Guardiola posadził na ławce rezerwowych kilku doświadczonych graczy
  • Nie są oni obecnie zadowoleni ze współpracy z hiszpańskim menedżerem
  • Niewykluczone, że latem Manchester City opuszczą znane twarze

Manchester City straci weteranów?

Obecny sezon Premier League układa się dosyć zaskakująco. Liverpool szybko wypisał się z walki o krajowe mistrzostwo, a wyraźny regres zanotował także Manchester City, który ma już na swoim koncie kilka wpadek z niżej notowanymi rywalami. Strata do liderującego Arsenalu wynosi pięć punktów, ale może wzrosnąć do ośmiu, bowiem londyńczycy mają do rozegrania jedno spotkanie więcej.

Pep Guardiola nie chce stracić mistrzowskiego tytułu, dlatego stara się reagować na niepowodzenia. W pewnym momencie wyraźnie odstawił swoich weteranów, stawiając częściej na Rico Lewisa, Nathana Ake czy Manuela Akanjiego.

Aktualne decyzje hiszpańskiego menedżera nie podobają się Ilkayowi Gundoganowi, Aymericowi Laporte, Kyle’owi Walkerowi, Bernardo Silvie i Joao Cancelo. Do niedawna cała piątka stanowiła o sile Manchesteru City, a w tej chwili na ogół zaczyna spotkania na ławce rezerwowych.

Niewykluczone, że mistrzowie Anglii po sezonie pożegnają się ze znanymi twarzami. Kontrakt Gundogana obowiązuje tylko do końca sezonu, a prowadzone rozmowy wciąż nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Coraz więcej nad swoją przyszłością rozmyśla Walker, a Silva po raz kolejny jest łączony z przenosinami do FC Barcelony. Nie najlepsze relacje z Guardiolą mogą wpłynąć na ich ostateczne decyzje.

Zobacz również:

Ten Hag odpowiada na krytykę Antony’ego. “Gdy gra, zespół wygrywa”
Antony

W ostatnim czasie Antony zbiera negatywne noty za swoje występy w barwach Manchesteru United. W obronie swojego podopiecznego stanął Erik ten Hag, który na przedmeczowej konferencji pozytywnie podsumował jego początki na Old Trafford. Antony zanotował świetne wejście do nowego zespołu W ostatnim czasie Manchester United nie ma wielu korzyści z jego obecności na boisku Erik

Czytaj dalej…

Komentarze