Problemy Ziyecha. Klub renegocjuje warunki jego umowy

Hakim Ziyech był już jedną nogą nowym zawodnikiem Al-Nassr. Marokańczyk nie przeszedł jednak pomyślnie testów medycznych, a zatem saudyjski klub przedstawił mu nową propozycję. Jej aspekt finansowy nie podoba się skrzydłowemu.

Hakim Ziyech
Obserwuj nas w
IMAGO / Action Plus Na zdjęciu: Hakim Ziyech
  • Hakim Ziyech miał podpisać trzyletnią umowę z Al-Nassr
  • Testy medyczne ujawniły jednak wielkie problemy Marokańczyka z biodrem i kolanem
  • W efekcie tego Saudyjczycy oferują 30-latkowi nową umowę, według której zarabiałby o 40 procent mniej, niż pierwotnie zakładano

Albo znaczna obniżka, albo nici z transferu – Ziyech pod ścianą

Wydawało się, że Chelsea ubiła świetny interes z klubami z Arabii Saudyjskiej. Związali się z nimi, między innymi, Kalidou Koulibaly, Edouard Mendy, a także N’Golo Kante – którego umowa z The Blues wygasła. Do tego grona miał dołączyć Hakim Ziyech.

Reprezentant Maroka miał dołączyć do Cristiano Ronaldo w Al-Nassr, podpisując trzyletnią umowę. Na jej mocy miał inkasować 12-13 milionów euro rocznie. Niestety, skrzydłowy napotkał problemy podczas testów medycznych. Te wykazały znaczne problemy z biodrem i kolanem gracza. W wyniku tego Al-Nassr wystosowało nową ofertę, obniżając pensję aż o 40 procent.

30-latek nie jest skory do opuszczenia Europy na takich warunkach. Nie wiadomo jeszcze, co postanowi, ale jego obecny kontrakt wiąże go z Chelsea do 2025 roku.

W minionym sezonie Ziyech pojawił się na boisku w 24 meczach The Blues. Zanotował trzy asysty w Premier League.

Czytaj więcej: El Clasico o turecką perełkę.

Komentarze