Obrażony obrońca wciąż głównym celem Chelsea

Jules Kounde
Jules Kounde fot. PressFocus

Jules Kounde według doniesień Standad Sport wciąż jest celem Chelsea. Reprezentant Francji ma być priorytetem dla sterników The Blues na okienko transferowe już w 2022 roku.

  • Standard Sport podaje, że Jules Kounde jest wciąż na celowniku Chelsea
  • The Blues byli blisko pozyskania 22-latka w trakcie ostatniej sesji transferowej
  • Środkowy obrońca aktualnie broni barw Sevilli

Kounde wciąż celem Chelsea

Jules Kounde w trakcie ostatniej sesji transferowej był bliski zmiany barw klubowych. Francuski obrońca do ostatniej chwili nie mógł być pewny, czy zostanie w Sevilli, czy zasili szeregi Chelsea. Ostatecznie transakcja z udziałem zawodnika nie doszła do skutku.

Tymczasem najnowsze medialne doniesienia wskazują, że Thomas Tuchel nadal chce mieć Kounde w składzie w swojego zespołu. Co prawda w trakcie ostatniego okienka transferowego Andaluzyjczycy oczekiwali 68 milionów funtów za swojego zawodnika, ale działacze klubu z Anglii nie byli gotów na taki wydatek.

29,8 miliona funtów otrzymane za Kurta Zoumę, wraz z 34 milionami funtów za Tammy’ego Abrahama i 24 miliony funtów za Fikayo Tomoriego, przyczyniły się do tego, że sytuacja finansowa The Blues wyglądała nieźle. Mimo że Chelsea przeznaczyła blisko 100 milionów funtów na transakcję z udziałem Romelu Lukaku.

W związku z tym, że londyński klub ma w swoich szeregach tak doświadczonych zawodników, jak Thiago Silva, czy Cesar Azpilicueta, to siłą rzeczy musi myśleć o przyszłości. Swego czasu na celowniku Chelsea był Achraf Hakimi, ale ostatecznie zawodnik trafił do Paris Saint-Germain. Aktualnie najbardziej realny jest scenariusz związany z przeprowadzką Kounde do ekipy ze Stamford Bridge.

Urodzony w Paryżu zawodnik zaliczył w tym sezonie dwa mecze. Obecna umowa Francuza z Sevillą obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Kounde w drodze do Londynu. Aktualnie informacje z rynku transferowego

Komentarze