Nowy obrońca blisko Arsenalu. Kanonierzy szukają na włoskim rynku

Aaron Hickey
PressFocus Na zdjęciu: Aaron Hickey

Przedstawiciele Arsenalu intensywnie działają nad uzupełnieniem i wzmocnieniem kadry na przyszły sezon. Według włoskich mediów blisko przenosin do Kanonierów jest Aaron Hickey, który od 2020 roku występuje na boiskach Serie A.

  • Arsenal jest blisko sfinalizowania transferu utalentowanego Szkota – Aarona Hickey’a
  • 19-latek prawdopodobnie przeniesie się na Emirates Stadium z włoskiej Bolonii
  • Kwota transferu może opiewać na 23-24 miliony euro

Hickey blisko Arsenalu

19-letni Szkot, który aktualnie jest zawodnikiem Bolonii, miałby wzmocnić lewą stronę defensywy Kanonierów. Oba kluby prowadzą już zaawansowane rozmowy w sprawie transferu. Przedstawiciele włoskiego zespołu w ubiegłym tygodniu udali się z wizytą do Londynu. Negocjacje okazały się owocne i w najbliższych dniach transakcja powinna zostać sfinalizowana.

Arsenal, który wygrał rywalizację z kilkoma włoskimi klubami, za młodego Szkota ma wyłożyć około 23-24 milionów euro plus bonusy. Pozyskaniem Hickey’a zainteresowani byli także przedstawiciele Napoli i Milanu.

Hickey we Włoszech występuje od września 2020 roku, kiedy dołączył do klubu z Bolonii za 1,7 miliona euro z Hearts of Midlothian. Od tamtej pory rozegrał na boiskach Serie A 46 spotkań, zdobywając pięć goli i dokładając do tego jedną asystę.

Hickey nie jest jedynym zawodnikiem, który wkrótce powinien dołączyć do Arsenalu. Kanonierzy są również blisko finalizacji rozmów w sprawie pozyskania utalentowanego Brazylijczyka Marquinhosa, który obecnie występuje w Sao Paulo.

Zobacz także: Arsenal blisko pierwszego transferu. Wykorzysta lukę

Komentarze