Nowy napastnik coraz bliżej Liverpoolu. Kolejny krok zrobiony

Luis Diaz
PressFocus Na zdjęciu: Luis Diaz

Liverpool jest coraz bliżej zrealizowania transferowego celu i sprowadzenia Luisa Diaza. Przedstawiciele The Reds i FC Porto przygotowują ostatnie dokumentu, a w międzyczasie warunki kontraktu z klubem z Anfield Road ustalił sam piłkarz. 

  • Liverpool zbliża się do finalizacji transferu kolumbijskiego napastnika
  • Luis Diaz ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z The Reds
  • Wcześniej do porozumienia w sprawie transferu doszły oba kluby

Luis Diaz coraz bliżej Anfield Road

O zainteresowaniu Liverpoolu kolumbijskim napastnikiem mówiło się już od jakiegoś czasu, ale dopiero w ostatnich dniach styczniowego okna transferowego The Reds zintensyfikowali swoje działania. Niewykluczone, że zmobilizował ich do tego Tottenham Hotspur, który również poważnie interesował się sprowadzeniem piłkarza.

Według Fabrizio Romano wyścig o 25-letniego zawodnika wygrał Liverpool, który zaoferował Portugalczykom 40 milionów euro plus kolejne 25 milionów euro w bonusach. Oferta ta została zaakceptowana przez FC Porto i aktualnie trwa dogrywanie ostatnich szczegółów, co ma pozwolić na finalizację transferu przed zamknięciem okna transferowego w poniedziałek.

Liverpool nie miał również problem z uzyskaniem porozumienia z samym Diazem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Piłkarz, który przebywa obecnie w Ameryce Południowej, ma podpisać pięcioletnią umową. Finalizacja transferu jest przesądzona i Kolumbijczyk będzie do dyspozycji Juergena Kloppa w drugiej połowie sezonu.

Luis Diaz w zespole Porto występuje od lipca 2019 roku, kiedy za nieco ponad 7 milionów euro trafił z kolumbijskiego zespołu Junior FC. Od tamtej pory rozegrał w barwach portugalskiego klubu 125 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 41 bramek i dokładając do tego 19 asyst.

Zobacz także: Liverpool obawia się o zdrowie Mane po jego urazie głowy

Komentarze