Nowy nabytek Lipska już zachwycił. Chcą go Chelsea, Arsenal i Manchester City

Lois Openda notuje imponujące wejście do Lipska i już teraz budzi podziw wśród czołowych ekip Premier League.

Lois Openda
Obserwuj nas w
fot. Imago/Picture Point LE Na zdjęciu: Lois Openda
  • Lois Openda imponuje po przeprowadzce do Lipska
  • Belg trafił na listy życzeń angielskich gigantów
  • W przyszłym roku będą bić się o niego Chelsea, Manchester United, Manchester City i Arsenal

Kolejny gracz Bundesligi rozchwytywany przez Anglików

W minionym sezonie Lois Openda był podporą ofensywy RC Lens. Napastnik strzelił w Ligue 1 21 bramek i poprowadził swoją drużynę do niewątpliwego sukcesu, jakim było wicemistrzostwo Francji. Latem został bohaterem transferu do Lipska za kwotę 38,5 mln euro. Świadomie wybrał zespół, w którym mógłby się wypromować i rozwinąć, bez zbędnej presji wyniku.

Od początku kampanii 2023/2024 Belg potwierdza, że dysponuje naprawdę dużym talentem i łatwością do zdobywania goli. W Bundeslidze i Lidze Mistrzów uzbierał już łącznie 14 trafień, a na swojej liście ma między innymi Bayer Leverkusen, Bayern Monachium oraz Manchester City, któremu wpakował aż trzy bramki.

Za 23-latkiem rozglądają się czołowe kluby z Premier League, które upodobały sobie w ostatnich latach ściąganie wyróżniających się zawodników Bundesligi. Opendę w swoich szeregach chcą mieć Chelsea, Manchester United, Manchester City, Arsenal oraz Newcastle United. Aktualnie wycenia się go na 45 milionów euro, natomiast kwota ewentualnego transferu byłaby zdecydowanie większa.

Zobacz również: Zaskakujący plan Bayernu. Barcelona na niego przystanie

Komentarze