Nowe wieści w sprawie przyszłości Leo Messiego

Przyszłość Leo Messiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Francuskie "L'Equipe" donosi, że Argentyńczyk może opuścić wkrótce PSG.

Leo Messi
PressFocus Na zdjęciu: Leo Messi
  • Leo Messi prawdopodobnie opuści po sezonie Paryż
  • Najlepszy piłkarz na świecie może wrócić do Barcelony
  • Finansowe Fair Play problemem “Blaugrany”

Messi jest gotowy opuścić Paris Saint-Germain?

Obecny kontrakt Leo Messiego z PSG wygasa wraz z końcem sezonu. Od dłuższego czasu trwają medialne spekulacje o przyszłości najlepszego piłkarza na świecie. Według informacji przekazanych przez francuskie “L’Equipe”, jest coraz mniej prawdopodobnie, aby Argentyńczyk nadal reprezentował barwy paryskiego klubu.

Mistrz świata podobno chce spędzić w Europie co najmniej jeszcze jeden sezon. W ten sposób miałby przygotować się do przyszłorocznego Copa America, w którym Argentyna bronić będzie zdobytego w 2021 roku tytułu. Messi jest bowiem żądny kolejnego sukcesu z kadrą.

Francuskie media twierdzą, że piłkarza coraz bardziej kusi odejście z klubu. O jego powrocie marzy Barcelona, ale “Blaugrana” może mieć problemy ze spełnieniem wymagań Finansowego Fair Play La Liga. Ten problem ciągnie się za “Barcą” od dłuższego czasu. Ponadto władze PSG doszły do wniosku, że gra Messiego, Neymara oraz Kyliana Mbappe w wyjściowym składzie powoduje zachwianie równowagi w zespole. Rozstanie z Argentyńczykiem może być więc naturalnym rozwiązaniem.

Sprawdź także: FC Barcelona z pierwszym letnim transferem? Dziennikarz nie ma wątpliwości

Komentarze