Norweskie wzmocnienie Kolejorza

Piłkarze Lecha Poznań
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Poznań

Lech Poznań ogłosił kolejny zimowy transfer. Nowy piłkarzem lidera PKO BP Ekstraklasy został 22-letni skrzydłowy, Kristoffer Velde.

  • Kristoffer Velde może się w ostatnich dwóch latach pochwalić znakomitymi statystykami
  • Docelowo norweski skrzydłowy ma być szykowany na następce Jakuba Kamińskiego
  • Lech Poznań zapłacił za niego ok. 1 mln euro

Efektowny i efektywny

Norweski skrzydłowy przybył do Poznania z FK Haugesund za ok. 1 mln euro. W ostatnich latach ze znakomitej strony pokazywał się w rodzimej Eliteserien. W 2020 r. (w lidze norweskiej gra się systemem wiosna-jesień) w 28 meczach strzelił 8 goli i zaliczył tyle samo asyst. W ubiegłym roku z kolei jego indywidualny bilans wynosił 7 trafień i 11 asyst. Lech Poznań pozyskuje zatem gracza kreatywnego i konkretnego. Do tego dochodzi również uniwersalność Velde. Jego nominalna pozycja to lewe skrzydło, ale 2-krotnemu reprezentantowi Norwegii w jego niedługiej karierze zdarzało się również występować po przeciwległej stronie boiska, w środku pola oraz w centrum ataku. Zasadniczo jednak ma wypełnić przy ul. Bułgarskiej lukę, po odchodzącym latem do VfL Wolfsburg, Jakubie Kamińskim.

To wciąż młody, ale bardzo utalentowany zawodnik, który wzmacnia konkurencję na skrzydle. Świetnie czuje się w rywalizacji 1 na 1 z przeciwnikiem. To wszechstronny gracz, który umie strzelać gole po uderzeniach, zarówno prawą, jak i lewą nogą, a także dogrywając piłkę do partnerów – przedstawił jego atuty na oficjalnej prezentacji, dyrektor sportowy poznaniaków, Tomasz Rząsa.

Komentarze