Niespodziewany kandydat do ataku Barcelony. Negocjacje już trwają

Arhur Cabral
PressFocus Na zdjęciu: Arhur Cabral

FC Barcelona rozgląda się za zawodnikami, którzy mogliby już w styczniu wzmocnić drużynę Xaviego Hernandeza. Dziennik Sport ogłosił nazwisko niespodziewanego kandydata, który znalazł się na celowniku katalońskiego klubu. Jest nim napastnik FC Basel Arthur Cabral.

  • Arthur Cabral jest kandydatem do wzmocnienia ofensywy Barcelony
  • 23-letni Brazylijczyk występuje obecnie w FC Basel, dla którego w obecnym sezonie zdobył 23 bramki w 24 spotkaniach
  • Oba kluby prowadzą już negocjacje w sprawie transferu, do którego miałoby dojść już w styczniu. Według hiszpańskich mediów kwota transferu może opiewać na 15-20 milionów euro

Arthur Cabral z pozytywną opinią

Jednym z celów transferowych Dumy Katalonii jest sprowadzenie nowego środkowego napastnika, który miałby rozwiązać problemy drużyny na tej pozycji. Oczekiwania pionu sportowego Barcelony co do profilu takiego zawodnika ma spełniać 23-letni Brazylijczyk Arthur Cabral, który od 2019 roku występuje na szwajcarskich boiskach.

Napastnik FC Basel dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (186 cm wzrostu i 86 kg wagi), świetnie gra głową, a także operuje obiema nogami. Jego największą zaletą jest świetna skuteczność pod bramką rywali. Potwierdzają to także jest statystyki w barwach szwajcarskiego klubu. Od czasu dołączenia do niego z brazylijskiego Palmeiras, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu za 6 milionów euro, zdobył 61 bramek w 99 oficjalnych spotkaniach. W obecnym sezonie zdobył dla Basel 23 bramki w 24 występach we wszystkich rozgrywkach.

Brazylijczyk w ostatnich tygodniach był pod obserwacją pionu sportowego, który miał wydać pozytywną opinię na jego temat. Jednym z pomysłodawców takiego ruchu jest były piłkarz Barcelony Deco, który jest nowym szefem skautingu na Brazylię i Portugalię.

Negocjacje w dobrej atmosferze

Jak informuje Sport, FC Barcelona rozpoczęła już rozmowy w sprawie pozyskania Cabrala podczas najbliższego okna transferowego. Obecnie trwają poszukiwania najlepszego dla wszystkich stron rozwiązania, które by to umożliwiało. Piłkarz jest związany z Basel umową do 30 czerwca 2023 roku, a szwajcarski klub jest gotowy na jego sprzedaż.

Według informacji katalońskiego dziennika negocjacje między stronami przebiegają w bardzo dobrej atmosferze i osiągnięcie porozumienia wydaje się być bardzo możliwe. Kwota transferu miałaby opiewać na około 15-20 milionów euro.

Zobacz także: Barcelona i Liverpool zainteresowane zawodnikiem Chelsea

Komentarze